Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Kopci na niebiesko przy odpalaniu


maxii

Rekomendowane odpowiedzi

panowie mam podobny problem. Po odpaleniu kopci na jasno niebiesko az do osiagniecia 60-70C na blacie. Przy ujemnych temp. ~ -13 jest dość spora ilość dymu (cały garaż był w dymie). Dodam tez, że spaliny śmierdzą. Oleju z tego co sprawdzałem to trochę ubyło (wymiana pol roku temu i jest nieco ponad polowa na bagnecie). Mogę też dodać, że nie mam kata, od Egra (cieknie z niego) mam odłączone i zaślepione wężyki (rurka wchodząca do kolektora - niezaślepiona). Aucie mocy nie brakuje, odpala raczej bez problemu. Jak pozgarniają śnieg z ulic to postaram się zrobić logi, może będzie wiecej wiadomo, sprawdzę też jakie wartości pokazują czujniki temp na zimnym i rozgrzanym silniku. Czy mieliście podobny przypadek? Czy to już koniec turbiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez kata i egr może kopcić ale nie aż tak, na turbo można sprawdzić luz ale wątpię żeby siadło (chyba że przykatowałeś) :rolleyes:

Rzucę jeszcze inne hasełko.... : wtrysk :mysli:

posiadam auto około 2,5 roku i przez ten czas turbo było użytkowane należycie. Możliwe że w weekend sprawdzę luzy.

Kopci strasznie ale tylko na zimnym, jednak wydaje mi się że za dużo. Dziś postaram się o jakieś zdjęcia/filmik.

Czy przez wtrysk może ciągnąć olej?

Tak jak pisałem wyżej, jak tylko odśnieżą drogi, zrobię logi, zobaczę korekcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma Kata i EGR to kopcić będzie

ja śmigam na motulu, który jest olejem bardzo zadkim i trochę go łyka więc i też trochę zakopci i to jest normalne

te typy tak mają :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zjawiska normalne wszystko zależy od kondycji silnika (stan cylindrów,wtrysków,itd)

podczas porannego odpalania dawka rozruchowa jest duża że przez chwile obroty są powyżej 1000obr (okres zimowy) i po chwili spada

i w tym momenicie dawki na poszczególnych cylindrach sterownik stara sie wyrównywać na ile mu stan silnika pozwala.

Dlatego przez jakiś czas mogą się takie rzeczy dziać jak chwilowe kulanie i kopcić na niebiesko.

oczywiście takie rzeczy nie mogą trwać powyżej 30s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...