Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Kopci na niebiesko przy odpalaniu


maxii

Rekomendowane odpowiedzi

zdrowe TDI nie kopci przy starcie :evil:

ale na pewne niedomagania można przymknąć oko, z tym, że prędzej czy później trzeba będzie otworzyć portfel :tongue4:

kolega pracuje w VW. od czasu do czasu do niego zagladam.

jak odpalaja nowe furki, czy te do jazd probnych, zawsze sobie podymia... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem do wymiany wszystkie 4 świece i tez mi kopcil i mial trudnosci z odpaleniem dopiero przy -10 stopniach. Po wymianie swiec wszystko ustało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdrowe TDI nie kopci przy starcie :evil:

ale na pewne niedomagania można przymknąć oko, z tym, że prędzej czy później trzeba będzie otworzyć portfel :tongue4:

kolega pracuje w VW. od czasu do czasu do niego zagladam.

jak odpalaja nowe furki, czy te do jazd probnych, zawsze sobie podymia... :cool1:

może po dłuższym postoju :mysli:

brata AFN -zero dymku (ok.200 tysi)

kumpla AGR -zero dymku (ok. 90 tysi)

mój AWX -zero dymku

żony Punto 1,9 JTD -zero dymku (190 tysi i tu wstyd mi za te kopcące VW)

jak miałem 1Z to kopcił na zimnym, ale miał 300 tysi (licznikowe) przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece żarowe potrzebne są tagrze po odpaleniu silnika, grzeja jeszcze przez pewien czas, aby silnik szybciej zaczął równo pracować i nie kopcić. W niektórych modelach po uruchomieniu grzeją słabiej przez dodatkowe rezystory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam dodatkowa zagwozdke. Bo tak jak wy po nocce na minusie jak odpalam to nie załapuje odrazu i sie trzęsie i prycha. Po przegazowaniu siwy bąk jak sie patrzy. Jednak jak twa razy przekręce kluczyk do zgaśnięcia sygnału świec i dopiero odpalam to odpala bez krztuszenia sie. Ale nosem czuje jakby przepalony olej choć chmury nie zauważyłem. Można by pomyśleć: świece, ale mam ślady oleju na opasce IC. Ciekawostka... Na ciepło jeżdzi jak trza. Ma dopiero 173kkm... myślicie, że turbina już niewiele pociągnie? ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może po dłuższym postoju :mysli:

brata AFN -zero dymku (ok.200 tysi)

kumpla AGR -zero dymku (ok. 90 tysi)

mój AWX -zero dymku

żony Punto 1,9 JTD -zero dymku (190 tysi i tu wstyd mi za te kopcące VW)

jak miałem 1Z to kopcił na zimnym, ale miał 300 tysi (licznikowe) przebiegu

Ja mam 291tys przelatane i nic nie kopci... (1Z) :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój rano kopci na biało aż się rozgrzeje

na niebiesko trochę też

świece ok

stan oleju bez zmian

płyn chłodniczy bez zmian

przebieg 195 000

po rozgrzaniu nic nie kopci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez mam to samo i pytalem sie na forum i dostalem odpowiedz ze to jest para wodna i tak ma byc.

Ja mam dokładnie tak że jak świece grzeją to nie kopci i jak tylko przestana grzac to się zaczyna i kopci na dystansie ok 1 km. Po przejechaniu ok 1 km przestaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo my stary mamy takie same silniki i ten typ tak ma :wink4:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie więc sam widzisz że powinno być OK. Mnie bardziej przekonało to że odpalił przy -15 ze spalonymi wszystkimi świecami. W Audi 100 z 86 roku 2.0D musiały być dobre świece nawet w lato inaczej lipa. Zbyt słaba kompresja ale czego się spodziewać po przebiegu bliskiemu miliona kilometrów. Chciałbym żeby ta A4 też zrobiła taki dystans czego i Wam i Sobie życze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,ja podobnie zauważyłem od pewnego czasu po odpaleniu rano (startuje bez problemu) pusci niebieski dymek około 3-5 sekund i na tym koniec.Może to wina paliwa tankowałem na Auchan.Oleju nie ubywa ,płynu też.Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam przestałem się tym przejmować jak zauważyłem że oleju nie bierze, nigdzie nie cieknie, w zbiorniczkach jest ok, mocy nie traci. A na koniec koledzy z forum powiedzieli że jest ok więc już nie dochodzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja czwóreczka na zimnym kopci na biało aż mam cały garaż zadymiony:) gdy nagrzeje się chociaż do tych 70 stopni to przestaje. bylem u mechanizatora podpiol pod kompa i nic nie wykazalo. Swiece i turbinka ok. oleju nie ubywa tak ze nie mam sie czym przejmować. Widocznie ten typ tak ma:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko który diesel nie puszcza "bąków". Taka już ich natura :decayed:

A na biało to para wodna...

Aby nie na niebiesko i będzie :good:

Swoją drogą jak dzisiaj odpaliłem niunię to też troszkę białym dymkiem zaleciało ale niech jej to na zdrowie pójdzie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wczoraj podczas grzebania przy aucie zauważyłem że gdy auto pochodziło jakieś 5 min na wolnych obrotach ale nie jeżdziło to po przytrzymaniu silnika na ok 2 tyś obrotów auto zaczęło kopcić na niebiesko póżniej po przejechaniu ok 3 km problem ustał, w silniku na bagnecie ubyło ok 0.5 cm oleju na 5 tyś km ( auto ma przejechane 313 tyś km) spalanie unormowało sie bo miałem z tym kiedyś problem, auto odpala beż najmniejszego problemu, ma wycięty katalizator, kiedyś zapaliła mi się na jeszcze zimnym silniku podczas jazdy kontrolka od świec żarowych ale to było jakiś miesiąc temu i tylko raz[br]Dopisany: 28 Wrzesień 2010, 15:22_________________________________________________chciałem jeszcze dodać że zauważyłem również wczoraj że na wężu gumowym który odchodzi z dołu turbiny do przedniego pasa a po drugiej stronie z pasa do intercoolera pojawił się olej i to dosyć sporo turbinę sprawdzałem 1,5 miesiąca temu czy nie ma luzu wzdłużnego ( wiem jak się objawia bo już jedną przez to wymieniałem) i wydaje się że jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej bierze sie tam z odmy i jeżeli nie było nigdy rozbierane i czyszczone to jest to olej z całej eksploatacji autka.z każdego zalania po troche.sam fakt że nie masz kata sprawi że audi będzie troche bardziej dymiło na biało parą wodną,w połączeniu jeszcze z odrobiną spalonego oleju na starcie bedzie potęgowało efekt niebieskiego dymienia.

jeżeli nie ubywa ci oleju w znacznych ilościach i płynu chłodniczego(płynu nie może wcale ubywać) to sie nie przejmuj i śmigaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...