Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana miękkości pedału po wymianie płynu


grzegorzzewski

Rekomendowane odpowiedzi

Mechanik wymienił płyn hamulcowy. Odpowietrzanie było wykonywane poprzez wciskanie pedału hamulcowego. Po tej operacji wyczułem różnice. Pedał stał się jakby miękcejszy. Do połowy idzie bardzo łatwo, a później robi się opór. Druga rzecz, to podczas postoju, jeśli naciskam kilkukrotnie pedał, to do połowy jego wciśnięcia słyszę takie syczenie jakby powietrza. Wcześniej czegoś takiego nie obserwowałem. W czasie jazdy kiedy hamuje tego nie ma. Zwracałem uwagę mechanika na ten fakt, ale on stwierdził, że wszystko w porządku, a syczy tylko serwo. Jak się na to zapatrujecie? W każdym razie hamulec po tej całej wymianie płynu był ewidentnie inny jak przed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybierz się na jakiś pusty plac, rozpędź się do 30km/h i hamulec na maxa i tak kilka razy - wróci do normy

Przy zapowietrzonym układzie wróci na max dwie minuty.

Takie odczucia mogą być po wymianie płynu ale bardzo częstym błędem jest też zapowietrzenie układu. Wyjedź na dobrą i suchą drogę, popatrz czy nikt za Tobą nie jedzie i przy około 60km/h hamulec w podłogę. Jak włączy się ABS tzn. że wszystko jest ok i układ działa z pełną mocą.

Edytowane przez Jakoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, miałem podobnie (również A4 B6) - samochód przejechał ~200km z miękkim hamulcem (po wymianie płynu hamulcowego wraz z wymianą przewodów hamulcowych).

Trening na parkingu załatwił problem od ręki.

W serwisie oczywiście: "ten typ tak ma".

Edytowane przez inverterz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uspakajające odpowiedzi. Płyn to DOT-4. Spróbuję zrobić tak jak radzicie. Mam wrażenie że sytuacja się nieco poprawiła i jest troszeczkę lepiej niż od razu po wyjeździe z warsztatu. Mimo wszystko, to jeszcze nie to samo co przed wymianą płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...