Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AUDI A4 1.8T BY KEWSON


KewsonND

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

CHCIAŁBYM PRZEDSTAWIĆ MOJE AUTKO KTÓRE ZAKUPIŁEM W SIERPNIU 2015r

1.8T / 163KM / 120KW SILNIK BFB

HMM... CO BY TU POWIEDZIEĆ SKUSIŁEM SIĘ NA AUDI PONIEWAŻ TRAFIŁ SIĘ DOBRY EGZEMPLARZ

JEŚLI CHODZI O STAN TECHNICZNY JAK I WIZUALNY

AUTKO SPROWADZONE Z NIEMIEC JESTEM 2 WŁAŚCICIELEM(PIERWSZYM W POLSCE) KUPIONE Z PRZEBIEGIEM 158000 AKTUALNIE 168000 TYS. PRZEBIEGU

O DZIWKO WSZYSTKO POTWIERDZONE KSIĄŻKĄ ORAZ W SERWISIE Z MIEJSCOWOŚCI GDZIE AUTO ZOSTAŁO KUPIONE

WYPOSAŻENIE CO PRAWDA UBOGIE ALE ZADBANE I PACHNĄCE JAK ŚWIEŻE Z SERWISU :P

- XENON SAMOPOZIOMUJĄCY SIĘ + SPRYSKIWACZE

- NAGŁOŚNIENIE AUDI CONCERN

- ZWYKŁE FOTELE

- ORI FELGI (BIEDRONA) 16" - ZIMA

- KLIMA 2 STREFOWA

- PARKTRONIC TYŁ

- PODŚWIETLANY PODŁOKIETNIK

PLANY

- OBNIŻENIE - SPRĘŻYNY EIBACH

- PRZYCIEMNIENIE SZYB

- PRZYCIEMNIENIE LAMP - ZROBIONE :banan:

- POMALOWANIE ZACISKÓW

- KOŁA 17" LUB 18" - ZROBIONE :banan:

- DYSTANE NA PRZÓD/TYŁ - ZROBIONE

- KOREKTA LAKIERU + ZABEZPIECZENIE WOSKIEM HYBRYDOWYM - ZROBIONE :banan:

- KOŃCÓWKI WYDECHU 90MM

- ZMIANA SOFTU

- ZEWNETRZNE OŚWIETLENIE LED - ZROBIONE

- WYMIANA ŻARNIKÓW XENONA - ZROBIONE ŻARNIKI 5500K

- OKLEJENIE DREWNA W SZCZOTKOWANE ALUMINIUM :facepalm:

- GAŁKA S-LINE

MYŚLĘ JAK NA POCZĄTEK WYSTARCZY CZEKAM NA WASZE OPINIE I PODPOWIEDZI CO DO MODÓW

WSZYSTKO MILE WIDZIANE

KILKA FOTO PO ZAKUPIE

b92eccc2b1d63192med.jpg

443583dd916cc894med.jpg

b91646bfe36cfacfmed.jpg

162bb2a185e50503med.jpg

f5753253b1b233aemed.jpg

NO I KILKA MIESIĘCY PÓŹNIEJ :)

1c53f58eff6c7c05med.jpg

f5f2a603c4e45b8bmed.jpg

489957914f1a2784med.jpg

0bcf809effeb4f22med.jpg

Edytowane przez KewsonND
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, ogólnie auto bez zastrzeżeń, był sprawdzany rozrząd ostatnio wymienione wszystkie filtry i olej dosyć ładnie się zbiera dłuższe trasy bez problemu nic niepokojącego nie słychać ale dla pewności co najważniejsze do sprawdzenia w tym silniku? Oprócz turbo, i jeśli chodzi o wymianę wszytskich rolek i pasków to ile tego mniej więcej jest i jakie koszta od rozrządu klimy alternatora?

Długo była cisza ale w końcu mam urlop i jakieś zmiany czas zacząć :wink:

Na początek tak jak było pisane auto zostało spolerowane i lakier został zabezpieczony naturalną powłoką na 12 miesięcy
9d4067f77e72bb12med.jpg
1c0951be929ee451med.jpg

3019cdde1bab217dmed.jpg

Z nudów zabrałem się w niedzielne popołudnie za komorę silnika i o dziwo zaraziłem tym swoją narzeczoną bo bardzo chętnie mi pomagała :banan::hi:

Przed:

1b395c211215812emed.jpg

i Po :banan:

c31ea42ddf98e8a2med.jpg

Więc jeśli chodzi o czystość mojego auta to chyba pod każdym względem jest już idealnie :):)

Następnym modem było przyciemnienie lamp, miałem je rozbierać i malować od środka ale przeraził mnie ogrom pracy ile trzeba w to włożyć :kwasny: więc postanowiłem zrobić to folią. Co prawda nie było łatwo, mega trudna robota z pęcherzykami :facepalm: poza tym robiłem to pierwszy raz po 5 godzinach pracy udało się! :banan: nie jest idealnie z bliska w nie których miejscach widać małe nierówności ale osobiście jestem mega zadowolony z uzyskanego efektu :)

Lampy przed pracą:
19d015528eafa233med.jpg

No i efekt końcowy :) (sorki za niespodziankę na masce ale jutro będę myć auto :grin: )
58bc97c3197fb274med.jpg
b37d7456c4e11eddmed.jpg

b03cd61dd5df3528med.jpg

- Następny mod jaki planuje to wymiana zwykłej dokładki na s-line, dużo cięcia i kombinacji z tego co widziałem ale spróbuję , zastanawiam się tylko skąd wziąć kratki do owej dokładki i czy oryginalne będą pasować pod taką kombinację ktoś może wie?

- No i malowanie zacisków i mam dylemat czy na czerwono - choć każdy tak maluje i mówią że wiocha :grin: chodzi mi po głowie złoty kolor chociaż jeszcze mam pomysł na srebrne z czarnym napisem audi na zacisku :naughty::naughty:

A jak na razie to na tyle w sobotę auto leci na wymianę wahaczy bo odezwały sie jak większe kółko wpadło oraz wymianę rozrządu oraz wszystkich pasków alternatora/klimy oraz nabicie i odgrzybienie klimy :)

Pozdrawiam i Miłego ;);)

Edytowane przez KewsonND
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratki pasują z s-line do takiego docinanego spokojnie.

...okleiłeś lampy folią???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak lampy są oklejone folią :)

Odważny krok...takie modyfikacje przednich lamp to chyba nie jest najlepsze rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak lampy są oklejone folią :)

ciemną czy jasną ?

jak widać ciemną folią która można w każdej chwili w ciągu minuty odkleić :)

Dziś dzwoniłem do Aso w sprawie akcji na wymianę cewek, okazało się iż poprzedni właściciel w Dojczach zrobił to 25 Maja 2012 roku :P

A przed wyjazdem na wakacje wymieniłem parę zabawek eksploatacyjnych przy przebiegu 169 tys. :)

Okazało się że zamówiłem nie ten rozrząd i musiałem wymieniać ale koniec końców zrobione :grin:

*Kompletny rozrząd

*Napinacz, rolki klimy i alternatora z paskami

*Żarniki xenonów wymienione na nowe oraz przetwornica która padła po wymianię w lampie od str kierowcy :facepalm:

*Płyn od klimatyzacji

*Na trzepakach okazało się iż do wymiany Przedni górny wahacz, wymieniłem firmy TRW

*Ogólny przegląd auta oraz diagnostyka komputerowa pokazała iż wszystko jest okej

Więc teraz trzeba zabrać się za S-line :D

A tu pamiętne foto od znajomego ze snapchata

578b2882f8cfe17dmed.png

Dla odświeżenia tematu zrobiłem kilka fotek :) tak się teraz prezentuje ^_^

58843e0569034f3cmed.jpg

b8375c3b4787f29dmed.jpg

ac971d325d4f8f3bmed.jpg

Edytowane przez KewsonND
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za lampy na pewno dowód poleci :) kola według uznania ale już przyklejone one są do a3 i tu średnio :) następnym modem polecam pomalować doły w kolor będzie od razu inne auto! ;) pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie latam już na tych lampach sporo czasu ostatnio całą trasę ze Szczecina do Karpacza leciałem na tych lampach i dodatkowo bez jednego xenona bo przetwornica padła w trasie :grin: miałem jedną kontrolę i nic... Myślę iż to kwestia podejścia policjanta jeśli bd chciał się przyczepić to to zrobi jeśli jest w porządku to będzie git. Dzięki za opinię Pozdrawiam :hi:

Edytowane przez KewsonND
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie przydymić, nie robić czegoś takiego aby nic nie było widać. Pozdrawiam

Edytowane przez KewsonND
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...