Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Nie zapala mi auto :(


niuniek222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dzis rano poszedlem do garazu i niestety auto nie chcialo mi odpalic. Objawy sa takie: przekrecam kluczyk i nawet rozrusznik nie kreci tylko slychac takie pykniecie, zapalaja sie wszystkie lampki po czym nagle gasna, pozniej wyzerowal mi sie zegarek i data i swieci sie lampka od akumlatora. Dodam jeszcze, jze ak wlacze radio i wlacze swiatla to swiatla slabo swieca a podswietlenie radia jakby przygasalo. Podejzewam ze to akumlator, samochod stal caly tydzien i w czartek byl przepalany ale odpalil bez problemu zas dzis nic nie da sie zrobic. Co to moze byc? Jesli to akumlator to jutro kupie nowy ale moze ktos doradzic jaki najlepszy akumlator do 1,9 TDI Audi a4 B6. Samochod kupilem w sierpniu i bylo wszystko dobrze do dzis, sprzedawca powiedzial, ze kupil nowy akumlator 74 Ah, firmy nie powiem bo nie pamietam ale to jakas malo znana. Czy mozliwe, ze to akumlator jest szajs? Boje sie, ze to cos moze byc z elektronika badz elektryka, czy ktos mi moze powiedziec jakby byly z elektronika to jakie sa objawy. Na konciec dodam za sprawdzalem z kumplem mirnikiem ten akumlator i ma napiecie nieco ponad 11 V zas podczas odpalania spada do 1 V. Podejzewam ze to akumlator ale, ze sie na autach nie znam wole sie upewnic. Dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam

* prosze stosowac wlasciwy dla danego typu pojazdu prefix - regulamin forum [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akumulator padł :decayed:

praca silnika na biegu jalowym lub nawet krotka przejazdka nie daje mozliwosci naladowania akumulatora.

1.sprawdz klemy czy sa dokrecone tzn czy sie nie ruszaja - ale nie dokrecaj za mocno, lub czy nie sa zasniedziale

2.sproboj naladowac aku

3.wymien aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie na 100% akumulator.Jest juz pewnie szajs i nawet ladowanie nic nie da bo nie bedzie trzymal pradu.Kup nowy.A narazie nie odpalaj pod zadnym pozorem na pych!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz znalazlem błąd, okazalo sie, ze to akumlator
:shocked:

musisz miec akku o takich parametrach 74 Ah / 680A. Najlepiej Bosch Silver S4: http://moto.allegro.pl/item485639469_ceny_hurt_akumulator_bosch_silver_74_ah_680a_s4.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz znalazlem błąd, okazalo sie, ze to akumlator. Jutro jade kupic sobie nowy, jaki polecacie do 1,9 tdi b6?

Temat poruszany był już na forum - np:

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_jakiej_mocy_akumulator_do_19_tdi-t54342.0.html

Jak przejrzysz forum to znajdziesz więcej wątków na temat akumulatorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...