Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 b8 - nie kreci rozrusznik - blad hamulca recznego


richardzgl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Stalem sie szczesliwym? :) posiadaczem audi a4 b8.

W dzien kiedy ja kupilem, wracalem nia do domu okolo 400 km, z kilkoma postojami, gdzie byla gaszona - odpalana - super tu zadnego problemu.

Gdy dojechalem do swojego miasta, pojechalem na myjnie, zaciagnelem reczny i obmylem auto z kurzu.

Wszystko ok, podjechalem pod dom, zgasilem auto, za kilka minut chcialem sie pochwalic swoim nabytkiem znajomemu, a tu zonk :) auto nie odpala...

Zaplon sie uruchamia, ale przy wcisnieciu sprzegla nie odpala, nawet nie kreci.

Czujnik sprzegla jest raczej ok, bo gdy nie wciskam sprzegla pojawia sie komunikat ze musze je wcisnac,

Z tylu w bagazniku slychac klikanie, ze skrzyneczki po lewej stronie kola zapasowego - stabilizator napiecia (przynajmniej wg numerow)?

Na nastepny dzien zauwazylem ze zapalila sie rowniez kontrolka i komunikat od recznego - przycisk recznego miga na czerwono, na wyswietlaczu na zmiane pali sie kontrolka z wykrzyknikiem, oraz z literka P

Podlaczylem pod kompa, wywala blad - zwarcie na prawej stronie.

Rzeczywiscie, hamulec zaciska sie i zwalnia tylko po lewej stronie.... Odlaczylem kostke wysuszylem ja, nie moglem juz usunac bledu poniewaz nie mialem dostepu do kompa, ale niestety dalej to samo...

Podlaczylem hamulec na krotko, i udalo mi sie go zwolnic, niestety nadal brak reakcji prawej strony na wciskanie przycisku.

Niestety po moich dzialaniach nie mialem okazji usunac bledu.

Czy rzeczywiscie samo zwarcie na recznym moze powodowac blokade zapolonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszytsko jest mozliwe.mi na przegladzie sprawdzali tylny hamulec,wywalilo blad. podlaczylem kompa a bledy po tym przegladzie pokazaly sie w absie,w hamulcu recznym i gdzies jeszcze.

moim zdaniem zaciagniety reczny nie powinien blokowac rozruchu.postukaj czyms metalowym rozrusznik,moze szczotki sie koncza i taki zbieg okolicznosci wyszedl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszytsko jest mozliwe.mi na przegladzie sprawdzali tylny hamulec,wywalilo blad. podlaczylem kompa a bledy po tym przegladzie pokazaly sie w absie,w hamulcu recznym i gdzies jeszcze.

moim zdaniem zaciagniety reczny nie powinien blokowac rozruchu.postukaj czyms metalowym rozrusznik,moze szczotki sie koncza i taki zbieg okolicznosci wyszedl

No wlasnie te dziwne dzwieki z stabilizatora napiecia mnie interesuja, bankowo jakies zwarcie... strasznie strzela jak wlacze zaplon i probuje palic + informacja o rozladowanym akumulatorze... prostownik pokazuje 5, po kilku godzinach 2, wystarczy proba odpalenia i znowu 5... podmienialem aku wiec to napewno nie aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddaj te auto i po problemie bedzie

gratulacje, po takiej usterce jak każdy miałby auto oddać winszuje pomysłu

a jak salony sprzedają nowe auto po gradobiciu to co !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź płyn w układzie

Samochód Nie odpali jak czujnik położenia sprzęgła jest uszkodzony

Prawdopodobnie to jest przyczyną

A pierwsze usuń usterkę układu hamulcowego jak mruga jest uszkodzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddaj te auto i po problemie bedzie

Jaki to ma sens? Jezeli okaze sie ze to jakas pier**la - przypadek to calkowicie bez sensu.

Auto jest w dobrym stanie, sprawdzane pod komputerem i ogolnie po przegladzie przedzakupowym :)

Jedyna rzecz ktora znalazlem przy ogledzinach - uszkodzona pompka paliwa, auto raz zgaslo - usterka zostala usunieta.

Dam znac dzisiaj co sie dzieje - mechanik ma miec dzis wiecej czasu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co napisałeś o ładowaniu, ja bym sprawdził akumulator. Zobacz jakie ma napięcie przy próbie rozruchu. Może go szlak trafił i stąd problem?

Co prawda w innym aucie, ale znajomemu wypadła cela w akumulatorze. Światła świeciły, wszystko działało, ale przy próbie rozruchu miał podobne objawy - głośne cykanie ze sterownika. Wystarczyło wymienić baterię i auto magicznie powróciło do żywych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co napisałeś o ładowaniu, ja bym sprawdził akumulator. Zobacz jakie ma napięcie przy próbie rozruchu. Może go szlak trafił i stąd problem?

Co prawda w innym aucie, ale znajomemu wypadła cela w akumulatorze. Światła świeciły, wszystko działało, ale przy próbie rozruchu miał podobne objawy - głośne cykanie ze sterownika. Wystarczyło wymienić baterię i auto magicznie powróciło do żywych.

Hmm, podmienialem ale na jakis uzywany z busa ojca, sprobuje to sprawdzic i dam znac co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddaj te auto i po problemie bedzie

Jaki to ma sens? Jezeli okaze sie ze to jakas pier**la - przypadek to calkowicie bez sensu.

Auto jest w dobrym stanie, sprawdzane pod komputerem i ogolnie po przegladzie przedzakupowym :)

Jedyna rzecz ktora znalazlem przy ogledzinach - uszkodzona pompka paliwa, auto raz zgaslo - usterka zostala usunieta.

Dam znac dzisiaj co sie dzieje - mechanik ma miec dzis wiecej czasu.

Pozdrawiam

tak przypadek :grin: handlarz sie cieszy ze pogonil ta wadliwa sztuke a ty sie bedziesz meczyl i wydawal tysiace na jej naprawe.masz prawo zwrotu .powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddaj te auto i po problemie bedzie

Jaki to ma sens? Jezeli okaze sie ze to jakas pier**la - przypadek to calkowicie bez sensu.

Auto jest w dobrym stanie, sprawdzane pod komputerem i ogolnie po przegladzie przedzakupowym :)

Jedyna rzecz ktora znalazlem przy ogledzinach - uszkodzona pompka paliwa, auto raz zgaslo - usterka zostala usunieta.

Dam znac dzisiaj co sie dzieje - mechanik ma miec dzis wiecej czasu.

Pozdrawiam

tak przypadek :grin: handlarz sie cieszy ze pogonil ta wadliwa sztuke a ty sie bedziesz meczyl i wydawal tysiace na jej naprawe.masz prawo zwrotu .powodzenia

Haha :) w porzadku, znam swoje prawa, auto nie jest od handlarza tylko dealera, oczywiscie na fakture :) wiem co to rękojmia kolego :) Nie jest to moje 1 auto, wiec "nie ucz ojca dzieci robic" :)

Jak wspomnialem, dam znac co sie dzialo do piatku wieczor.

Oczywiscie zgadzam sie z toba - moze okazac sie ze to cos powaznego, jak napisales - mam prawo do zwrotu i doskonale zdaje sobie z tego sprawe, ale wg mnie warto sprawdzic czy to nie jakas pier**la.

Kupilem kiedys bmw e46 - wdepnelem w wielka mine, wpompowalem kilka tys zlotych, od tamtej pory, dokladnie sprawdzam co kupuje...

Dodam jeszcze ze auto wyposazone jest w system start stop - moze tu jest przyczyna?

Akumulator ktory posiadam: agm varta 12v 92ah 520a din 850aen/sae

Edytowane przez richardzgl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddaj te auto i po problemie bedzie

Jaki to ma sens? Jezeli okaze sie ze to jakas pier**la - przypadek to calkowicie bez sensu.

Auto jest w dobrym stanie, sprawdzane pod komputerem i ogolnie po przegladzie przedzakupowym :)

Jedyna rzecz ktora znalazlem przy ogledzinach - uszkodzona pompka paliwa, auto raz zgaslo - usterka zostala usunieta.

Dam znac dzisiaj co sie dzieje - mechanik ma miec dzis wiecej czasu.

Pozdrawiam

tak przypadek :grin: handlarz sie cieszy ze pogonil ta wadliwa sztuke a ty sie bedziesz meczyl i wydawal tysiace na jej naprawe.masz prawo zwrotu .powodzenia

kolego męczysz bułe z tym zwrotem,

wyluzuj

oddaj te auto i po problemie bedzie

Jaki to ma sens? Jezeli okaze sie ze to jakas pier**la - przypadek to calkowicie bez sensu.

Auto jest w dobrym stanie, sprawdzane pod komputerem i ogolnie po przegladzie przedzakupowym :)

Jedyna rzecz ktora znalazlem przy ogledzinach - uszkodzona pompka paliwa, auto raz zgaslo - usterka zostala usunieta.

Dam znac dzisiaj co sie dzieje - mechanik ma miec dzis wiecej czasu.

Pozdrawiam

tak przypadek :grin: handlarz sie cieszy ze pogonil ta wadliwa sztuke a ty sie bedziesz meczyl i wydawal tysiace na jej naprawe.masz prawo zwrotu .powodzenia

Haha :) w porzadku, znam swoje prawa, auto nie jest od handlarza tylko dealera, oczywiscie na fakture :) wiem co to rękojmia kolego :) Nie jest to moje 1 auto, wiec "nie ucz ojca dzieci robic" :)

Jak wspomnialem, dam znac co sie dzialo do piatku wieczor.

Oczywiscie zgadzam sie z toba - moze okazac sie ze to cos powaznego, jak napisales - mam prawo do zwrotu i doskonale zdaje sobie z tego sprawe, ale wg mnie warto sprawdzic czy to nie jakas pier**la.

Kupilem kiedys bmw e46 - wdepnelem w wielka mine, wpompowalem kilka tys zlotych, od tamtej pory, dokladnie sprawdzam co kupuje...

Dodam jeszcze ze auto wyposazone jest w system start stop - moze tu jest przyczyna?

Akumulator ktory posiadam: agm varta 12v 92ah 520a din 850aen/sae

kolego do sprawdzenia

-komunikacja lin

-sprawdzić lub podmienić klema (minus) !!!!

-można podmienić moduł hamulca recznego

-doprowadzic do funkcjonowania zacisku po stronie prawej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wstepnych ogledzinach, okazuje sie ze do instalacji dostawala sie woda gdzies po prawej stronie nadkola pod maska, niefart sprawil ze akurat pod domem kabel poprostu puscil, byl juz mocno skorodowany.
Jutro bede wiedzial wiecej... co do recznego to byc moze wynika to ze zwarcia....


Okazalo sie za jakas kabel byl juz nieco skorodowany, i zrobilo sie male zwarcie, auto naprawione - dziala.

Czyli tak jak mowilem calkowity zbieg okolicznosci :)

Kabel znajdował się gdzies z przodu na spodzie auta.

Dzieki za wszelką pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...