Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drganie auta w przedziale prędkości 90-110 km/h


austin225

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Problem pojawił się po uszkodzonych przegubach wewnętrznych pękły osłony smar wyleciał i zaczęły się zacierać, wymienione na nowe lecz lekkie drganie rezonans został w przedziale prędkości 90-110 podczas przyspieszania im wyższe obroty drganie praktycznie nieodczuwalne niskie też najgorzej jeśli obroty są takie jak turbina już ciągnie czyli około 2-2,5 tys wtedy najbardziej czuć lecz bywa że nie występuje to drganie czasami. Zawieszenie sprawdzone wahacze które miały luz wymienione jest jeszcze jeden w prawym kole ale on był w takim samym stanie przed jak teraz jest słaby ośki wymienione, poduchy pod silnikiem i skrzynią wymienione, koła wyważone opony nowe i było na nich ok w tamtym roku, filtr paliwa, powietrza wymieniony auto nie jest jakieś mułowate na vag-u nie ma żadnych błędów czy mogą być to tarcze lecz przy hamowaniu kierownica nie lata lecz z tyłu mam lewą tarcze delikatnie zwichrowaną czuć przy mocniejszym hamowaniu z większej prędkości, cewki wymieniane jakiś czas do tyłu wszystkie na oryginał wraz z świecami zostały mi te tarcze i poduszka dystans z przodu pod chłodnica lecz wydaje mi się że ten dystans z pianki to raczej nie ma znaczenia, chyba że się mylę.

Przepustnica? silnik pali ładnie nie faluje.

Ma ktoś jakieś pomysły, sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Problem pojawił się po uszkodzonych przegubach wewnętrznych pękły osłony smar wyleciał i zaczęły się zacierać, wymienione na nowe lecz lekkie drganie rezonans został w przedziale prędkości 90-110 podczas przyspieszania im wyższe obroty drganie praktycznie nieodczuwalne niskie też najgorzej jeśli obroty są takie jak turbina już ciągnie czyli około 2-2,5 tys wtedy najbardziej czuć lecz bywa że nie występuje to drganie czasami. Zawieszenie sprawdzone wahacze które miały luz wymienione jest jeszcze jeden w prawym kole ale on był w takim samym stanie przed jak teraz jest słaby ośki wymienione, poduchy pod silnikiem i skrzynią wymienione, koła wyważone opony nowe i było na nich ok w tamtym roku, filtr paliwa, powietrza wymieniony auto nie jest jakieś mułowate na vag-u nie ma żadnych błędów czy mogą być to tarcze lecz przy hamowaniu kierownica nie lata lecz z tyłu mam lewą tarcze delikatnie zwichrowaną czuć przy mocniejszym hamowaniu z większej prędkości, cewki wymieniane jakiś czas do tyłu wszystkie na oryginał wraz z świecami zostały mi te tarcze i poduszka dystans z przodu pod chłodnica lecz wydaje mi się że ten dystans z pianki to raczej nie ma znaczenia, chyba że się mylę.

Przepustnica? silnik pali ładnie nie faluje.

Ma ktoś jakieś pomysły, sugestie?

Moja niunia ma podobnie.

Zawieszenie kompletnie nowe. Gumy nie popękane, są całe. Nowe opony i felgi za***iście wyważone :-) poduszki silnika ok, skrzyni nowa.

Ja się zastanawiam czy to nie przypadkiem wał rozrządu jest delikatnie wygięty i to może przez to te wibracje. Raz są raz nie ma. Ale mi dodatkowo ściąga autko na prawo...

Może pierścieni kontrujacych nie masz na felgach. Ja właśnie obczaiłam że jedna z nich się wyruszyła że starości i wypadł kawałek. Założyłem nowe i objaw NIE ZNIKNĄŁ.

Edytowane przez damianoFCB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem podobny przypadek w Citroenie Xantii i winowajcą okazało się koło pasowe z tłumikiem drgań sprawdź u siebie może masz to samo pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podjedz i felgi wyważ? ja miałem podobny problem i to pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podjedz i felgi wyważ? ja miałem podobny problem i to pomogło.

U mnie również - krzywa felga i podobny objaw. Prostowane technologią cyfrową (gumowym młotkiem ;)) i problem znikł

Jeśli drga tylko podczas jazdy to mało prawdopodobne że coś w silnik - zresztą puść na luz (lub nawet zgaś silnik) przy prędkości rezonansu i sprawdź czy problem nadal będzie występował.

Edytowane przez pionti2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...