Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.8T czy 2.8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,
przymierzam sie do kupna a4 b5. Początkowo chciałem z silnikiem 1.8T 180km, jednak praktycznie nie ma ich na rynku, więc zacząłem również rozważać 2.8 30v 193km. Oba na LPG. Boje sie jednak, że zjedzą mnie koszta, wiadomo: większe spalanie, ubezpieczenie, droższe częsci, ponadto słyszałem, że lubi sobie spalać olej, słyszałem o wielu wyciekach oleju, padających pompach olejowych itp. Czy ktoś z posiadaczy 2.8 30v 193km może sie wypowiedzieć czy w rzeczywistości wygląda to tak strasznie, i lepiej dalej liczyć na cud, że pojawi sie jakieś 1.8T 180km czy jednak moge sobie ze spokojem pozwolić na 2.8?

Opublikowano

A dlaczego chcesz kupić 1.8 t 180 km ? To na starym sterowniku jest ,szukaj z AWT oznaczeniem silnika i robisz soft będzie 190 km i wciagasz 2.8 które pali dużo więcej

Opublikowano
  • Autor

AWT to ten 150 kunny? nie będzie na gorszym osprzęcie tak jak to w przypadku silników w B6? w sensie mniejsza turbina (k03 chyba), IC?

Opublikowano

jak znajdziesz dobrego awt to się nie czaj wcale

Opublikowano

B6 to już inna bajka ale awt jest na szerokopasmowce to ułatwia w diagnozie,programowaniu ECU itp itd.

Będzie miało najmniejsza turbine ale w przyszłości sobie po modzisz, AJL czyli 180 km niczym się nie różni jeżeli chodzi o turbo i ic pozatym ze jest okrojony z wielu ułatwiających rzeczy. także AWT I będzie pan zadowolony

Opublikowano
  • Autor

Ale chyba nie każdy 150 konny to AWT? da się to jakoś łatwo rozpoznać, czy sprzedawce interesującego mnie egzemplarza musze zawsze prosić o sprawdzenie kodu silnika? :)

Opublikowano

jest jeszcze AEB ANB APU 150 konne.

z tyłu na wlepie w kole zapasowym bedzie pisac,no i głowica przedewszystkim


no i awt byly od 2000 roku jak dobrze pamietam

Opublikowano

Miałem 1.8T ajl i wcale nie paliło jakoś odczuwalnie mniej niż 2.8 ack :)

Opublikowano

Ja mam 1.8 T AEB mam założony gaz BRC i mi pali 12 litrów gazu

Opublikowano
  • Autor

skoro AWT jest produkowane od 2000 roku, a A4 B5 w sedanie (tylko takie mnie interesują ;P) skończyły się w 2000 roku to znaczy, że tylko rocznik 2000 mogę brać pod uwage? Prosiłbym jeszcze żeby wypowiedział się ktoś kto posiada bądź posiadał 2.8 30v, jak to jest z tymi kosztami utrzymania (paliwo, olej, naprawy, OC, rozrzad itp.)

Serce mówi 2.8, ale rozsądek mówi 1.8T xD

Opublikowano

No to mi A6 C5 2.8 w automacie pali 13 gazu :)

A autko cięższe.

A4 B5 2.8 też jeszcze mam, w sobotę idzie w świat ;(

Co do kosztów to zbliżone raczej, olej , klocki, tarcze to samo praktycznie :)

Z wad 2.8 to uszczelki pod deklami zaworów (wina eżektora odmy zazwyczaj ) i cewka podwyższonego ryzyka :) mam drugą w bagażniku (koszt ori używki 50 zł z kablami )

Jakby V-ka była tragiczna nie kupił bym drugiego auta z tym silnikiem :)

Edytowane przez Joziek79

Opublikowano

2001 to ostatni wypust b5 .

A coś mi się wierzyć nie chce ze do 2.8 wchodzi tyle oleju co do 1.8.

1.8 t będzie mniej palił nawet 200 konne, powyżej to jak przyciśnie się to spali trochę bo jednak moc równa się paliwo

Co do v6 to dźwięk jest piękny i bardzo mi się podoba.

Silniki tez maja dobra opinie.

Edytowane przez hunter91

Opublikowano

5 litrów oleju z tego co pamiętam.

Opublikowano

)Miałem 2.8 ack w pasku b5 i palił około 11 litrów benzyny. Także tragedii nie ma. W skrócie to świetny silnik. Elastyczny i mocny. (7.5 sec do 100km/h)

Opublikowano

Generalnie czego oczekujesz od smochodu ? Chcesz w przyszłości zwiększać Moc? Czy 190 w zupełności ci wystarczy. Sam powinieneś w sumie sobie odpowiedzieć.

Opublikowano
  • Autor

chciałem 2.8, ale bałem sie, że zjedzą mnie koszta utrzymania, dlatego rozważałem 1.8T i podniesienie mocy. Teraz widzę, że chyba nie jest tak tragicznie :D

Opublikowano

Mój bratanek kupił 2,8 w Q w A6 C5 i gazie prinsa od swojego szefa.8000 już zrobił i jest git.Ty się boisz kosztów a on na stałe nie pracuje :decayed: .Przelot 280 tysi.Olej mu chla i owszem ale przy jeździe ponad 200 :decayed::facepalm: .V lubią cieknąć przy większych przebiegach ale kilka stówek ewentualnie na uszczelnienie i jest ok.To dobre stare silniki,które przy rozsądnym traktowaniu 500-600 przebiegu bez remontu spokojnie robiły.A zawsze się ktoś znajdzie szybszy,sprytniejszy z pomodzonym autem.Co kto lubi.Dobra V6 2,8 nie jest zła :) .I chyba to szybciej znajdziesz w tańszej kasie i dobrym stanie niż 1,8T właśnie przez tą pojemność. :wink:

Opublikowano

2.8 pewnie szybciej znajdziesz bo to jednak wieksza pojemnosc a niektorzy tego unikaja

Opublikowano
  • Autor

Ile tego oleju chleje? Jest odczuwalny spadek mocy na lpg?

Opublikowano

Ile tego oleju chleje? Jest odczuwalny spadek mocy na lpg?

Ja w swojej od wymiany do wymiany nie dolałem nawet grama. Na miarce ciut ubyło ale w zakresie.

W v-ce raczej oleju ubywa jeśli ktoś uszczelek nie ogarnie. Dwie uszczelki to 150 zł ,do tego eżektor za 100 i jest spokój. Podobno to właśnie on jak jest zapchany powoduje wycieki.

Co do gazu zależy pewnie od magika który montuje instalację i co tam wsadzi. Ja nie odczuwam spadku, być może jest ale tak mały że nie zauważam w normalnej codziennej jeździe.

Edytowane przez Joziek79

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.