Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja gazowa do silnika A4 B7 2.0 TFSI


procurator

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś dobrego montera, najlepiej w Warszawie, który zająłby się dobrze moim autem. Wiem tyle że musi to być instalacja z wtryskiem bezpośrednim, co do marki to nie mam pojęcia co będzie w porządku. Możecie kogoś polecić, ktoś może montował do tego typu silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w Vialle

www.vialle.com.pl

Jeszcze do niedawna temat był nie do przejścia, może coś drgnęło w końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ciekawego póki co to lpdi. Instalacja ok. 10tys więc ekonomia słaba

Drugie że nawet ten silnik nie jest wpisany jako obsługiwane więc nie ma tej możliwość

Słyszałem także że coś się wrzy na temat tych instalacji, bo jednak wtryskiwacze benzynowe nie mają homologacji by nimi gaz wtryskiwać. Jeszcze dojdzie do tego że każą wszystkim wyrzucać te instalacje :facepalm:

a instalacje typu z dotryskiem benzyny tak samo nieekonomiczne bo realnie to ten samochód co najmniej 50% benzyny będzie palił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukałem w necie, popytałem na kilku forach i znalazłem warsztat który takie silniki robił, cenowo ma to wyjść ok. 5,5k.

Blaw, dlaczego aż 50%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko się da zrobić, trzeba znaleźć tylko odpowiedniego fachowca. skoro znalazłeś warsztat który to już robił to podjedź, zapytaj, zadzwoń, cokolwiek. ew. pytaj na lpg-forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztatownia w Lublinie też dobrze ogarnie Ci TFSI, zagazowali już kilka aut z bezpośrednim wtryskiem i wszystko śmiga elegancko. Warunek to TFSI musi być sprawne !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest warunek do każdego "gazowania", a raczej brak tego elementu jest powodem tylu negatywnych opinii o LPG ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Energy Gaz Polska, mają stronę internetową z galerią gazowanych aut, można sobie przejrzeć. W rozmowie też wydawali się bardzo konkretni. We wtorek montaż.

Do Lublina trochę daleko, może bym nawet pojechał ale znalazłem już sobie w Warszawie - ale dzięki wielkie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już będzie po podziel się jakąś opinią - bo co do 2.0 TFSI w B7 to informacji na temat LPG jak na lekarstwo w sumie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGP to nie jest najlepszy wybór,a Klinika Lpg jak najbardziej TAK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno więcej "markietingu" niż praktyki mechanicznej - ale filmiki działają na wyobraźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.Był taki przypadek,że chwalili się jak bardzo ich klient jest zadowolony z zagazowania Subaru Imprezy,a ten samochód codziennie stoi pod EGP,bo należy do ich pracownika.Nawet marketing mają słaby ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem z delikatnym błędem ;)

Ja do nich pisałem swego czasu, czysto informacyjnie, o jakieś instalacje do A4_B8/A5, bo się zastanawiałem wraz ze szwagrem jak to wygląda dla tych autek - oczywiście chętni ale tylko dla silników jakie mają na liście (to nic, że technicznie dane silniki mogą się nie różnić poza "softem").

Moim zdaniem wiec wniosek jest jeden - zakładają "gotowiec" od producenta i nie mają możliwości/wiedzy aby zmienić czy też dostosować instalacje do aut (a może i jedno i drugie). Było to jakieś pół roku temu wiec raczej się nic nie zmieniło, a wiem, że są firmy, które mają możliwości większej elastyczności w tych kwestiach - choć nie ukrywam opieram to tylko na wiedzy z for internetowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już po:

08596738946226322554.jpg

11659043011605604333.jpg

22219007583420790904.jpg

22098896183012917513.jpg

77693796424321834712.jpg

77045585635159335489.jpg

24927229642538843482.jpg

45353672789397030745.jpg

42401561557761629191.jpg

ja wrażenie odniosłem bardzo pozytywne, jestem zadowolony. co prawda ekspertem nie jestem i nie wiem jak to powinno wyglądać, ale ważne że działa. zobaczymy po pierwszym przeglądzie - ktoś może ma większe pojęcie ode mnie i powie coś na temat jakości montażu?

Imprezę widziałem, zapytałem nawet o nią, faktycznie należy do pracownika, ale ja osobiście nie widzę nic złego w tym że użyli jej do reklamy - w końcu to jeden z samochodów które gazowali. Fakt że lepiej byłoby napisać że należy do jednego z pracowników żeby nie było potem nieścisłości, ale spójrzcie na to z drugiej strony - jeżeli pracownicy, którzy znają się na rzeczy też tam gazują auta to znaczy że nie może być źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, ile kosztowała Cię ta instalacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...