Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Zepsuta skrzynia czy sterownik ?


hen1u

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Mam pewien problem - bylem sprawdzic u mechanika ( serwis AUDI) co sie dzieje ze skrzynia biegow, bo bardzo dziwne rzeczy sie z nia dzieja.

Rano wsiadając do samochodu wszystko jest okej - odpalam i pokazuj normalnie zaznaczone za czerwona np. D

Po jakims czasie jezdzenia na D automatycznie przeskakuje na S. biorac na R - samochod wogole nie reaguje na dodawanie gazu - powolutku toczy sie do tylu. Nastepnie po chwilowym wachlowaniu galka ( z R na D, z D na N i tak do skutku) wszystko czyli PRNDS zaczyna mrugać na czerwono. confused4

Gdy wszystko mroga na czerwono , auto "normalnie" jezdzi.

W serwisie powiedziano mi ze to wina sterownika skrzyni biegow ( posiadam automatyczna skrzynie multi.) powiedziano mi ze cena to okolo 3.500 zl. Ogladajac oferty na allegro widze ze uzywane sterownika sa po 600 zl.

Co mam zrobic ?

Posiada ktos z was instrukcje audi A4 b6 ? zebym mozna bylo poczytac o sterowniku gdzie napisany jest ten jakis numer na nim ?

Pozdrawiam i prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej! na pewno siedzi komputer. niedawno jeden z kolegow na forum opisal i pokazal fotki jak samemu naprawic. jesli nie chce ci sie samemu to kolo ciebie jest sserwis p.sopy ktory bierze za ta przyjemnosc ok.1300zeta. a w serwisie audi to mi powiedzieli ze ok.4800zeta(we wroclawiu). http://www.a4-klub.pl/smf/b6_avf_gja_multitronik_naprawa_sterownika_vag_blad_17090-t53159.0.html to jest link do zdjec tego kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem ale autko juz jest w serwisie sterownik na bank ale jak uslyszałem co gosc powiedzial o 6-lamelkowej skrzyni to zdecydowałem sie na jej regeneracje naprawa sterownika 1000 zł i regeneracja skrzyni 3000 z przerobieniem na 7 lamelkową mam nadzieje ze bedzie dobrze mechanik ma dobrą renome wiec zebym sie nie pomylił. daruj sobie aso wiem to po sobie :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem ale autko juz jest w serwisie sterownik na bank ale jak uslyszałem co gosc powiedzial o 6-lamelkowej skrzyni to zdecydowałem sie na jej regeneracje naprawa sterownika 1000 zł i regeneracja skrzyni 3000 z przerobieniem na 7 lamelkową mam nadzieje ze bedzie dobrze mechanik ma dobrą renome wiec zebym sie nie pomylił. daruj sobie aso wiem to po sobie :chytry:

co to za mechanik ? moze sie komus przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest warsztat pana Jana Sopy w Czernicy niedaleko Rybnika, jak odbiore auto to napisze co i jak.[br]Dopisany: 16 Grudzień 2008, 16:34_________________________________________________aha mam taki sam model co kolega ten sam rocznik tylko nie zmienilem opisu uzytkownika :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu - wiem napewno ze to jest komputer skrzyni biegow - znalazlem uzywany za 1000 zl , kupilem go i dzisiaj zostal wsadzony do skrzyni biegow. wszystko OK PRAWIE - auto stalo na podnosniku - po wrzuceniu D kola fajnie toczyly sie do przodu a gdy wzialem na N , swiatlo wstecznego dzialalo a kola krecily sie tez do przodu :|

MOJE PYTANIE W ZWIAZKU Z TYM

czym to moze byc spowodowane ? czy ten sterownik trzeba jakos nastawic czy cos ?

proba polaczenia sie z VAG-iem zakonczyla sie pozytywnie , wszystko mozna bylo sprawdzic - a wejscie na SKRZYNIE biegow bylo niemozliwe :| dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo ktory nieorginalny kabel łaczy sie ze skrzynia takze tu akurat nie ma czym sie przejmowac.Ja mam sprawna skrzynie i tez sie z nia nie laczy tzn probuje ale po 10 minutach odpuscilem.

To ze wsadziles inny komputer to nienajlepszy pomysl.Lepiej bylo naprawic stary za 600 zl i juz bys autem jezdzil.Komputer ktory wsadziles moze byc ze skrzyni z innym kodem literowym,z innym softem sterujacym i z wieloma innymi parametrami ktore nie zgrywaja sie z elektronika w twoim samochodzie.Pozatym komputer mogl juz byc uszkodzony lub zostal uszkodzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ale wczesniej komputer laczyl sie ze skrzynia. hmmm naprawa starego 600 zl ? a jakies blizsze info ? :> moze chodzi ci o kolesia z zieloneg gory ?

widzialem takie oferty na allegro i gdzies jeszcze w internecie ale na forum juz tez jest opis naprawy komputera i mozna sie pokusic o naprawe przy pomocy kogos zaradnego w tym temacie.

A to ze na N swieci wsteczny i kola sie kreca nie jest spowodwane zlym podlaczeniem wybieraka skrzyni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ze na N świeci wsteczny i kola się kręcą nie jest spowodowane złym podłączeniem wybieraka skrzyni ?

:mysli: tez bym na to stawiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa wyjasniona

skrzynia biegow dziala , wszystko jest tak jak powinno, naprawiony sterownik nie byl do konca naprawiony - po ponownej diagnostyce sterownika okazalo sie ze cos tam jeszcze nie jest tak jak powinno, teraz odrazu po zamontowaniu sterownika do skrzyni, i podlaczeniu do komputera VAG polaczyl sie ze skrzynia :)

Dzieki za zainteresowanie tematem i pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa wyjasniona

skrzynia biegow dziala , wszystko jest tak jak powinno, naprawiony sterownik nie byl do konca naprawiony - po ponownej diagnostyce sterownika okazalo sie ze cos tam jeszcze nie jest tak jak powinno, teraz odrazu po zamontowaniu sterownika do skrzyni, i podlaczeniu do komputera VAG polaczyl sie ze skrzynia :)

Dzieki za zainteresowanie tematem i pomoc :)

a wiesz co bylo nie tak ? cieszymy sie razem z toba sprawna skrzynia :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...