Skocz do zawartości
IGNOROWANY

drzenie od 130km/h


kubabkb

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie czuc drgania od predkosci 130km/h i wraz ze wzrostem predkosci czuc coraz mocniejesze drgania w okolicach nog i na fotelu kierowcy, na kieronicy nie czuc zadnych drgan, chodzi glownie o drgania w podwoziu oraz drgania przenoszace sie na fotel kierowcy i pasazera.

Co moze byc przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie czuc drgania od predkosci 130km/h i wraz ze wzrostem predkosci czuc coraz mocniejesze drgania w okolicach nog i na fotelu kierowcy, na kieronicy nie czuc zadnych drgan, chodzi glownie o drgania w podwoziu oraz drgania przenoszace sie na fotel kierowcy i pasazera.

Co moze byc przyczyna?

Według mnie możliwości jest kilka. Od źle wyważonych kół, do marnych opon, przez końcówki drążka, po niedokręcone koło, czy przegrzane tarcze. Ja bym sprawdził najpierw wyważenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywazenie sprawdzane dwukrotnie i jest ok, kola dokrecone(bardziej sie juz nie da :))

dodam ze opony Matador MP44

myslalem nan przegubem wewnetrznym

Edytowane przez kubabkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zalozyl inny komplet 4 kół i wtedy masz wyeliminowane felgi + opony, a zaloze sie ze to tutaj gdzies jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem taki sam problem i okazalo sie ze winna byla maglownica. Moja i tak byla juz nie szczelna, wiec jam usialem wymienic. Jadac po autostradzie przy okolo wlasnie 130km/h zaczely sie drgania... mozlwiosci bylo wlasnie kilka, przyszla maglownica, wymienilem i problemu juz nie bylo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz ale drgania zlokalizowane byly w podlodze czy tez w innych miejscach, bo ja mam glownie drzenia w podlodze ktore czuje w nogach , jest to uciazliwe na dluzsza trase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet gdy puszcze gaz oraz jak wcisne sprzeglo, wibracje wciaz sa takie same przy predkosci 140km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobny przypadek tylko że do tego telepało kierownicą niemiłosiernie - po wymianie opon spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie kurde nie pamietam juz co dokladnie drgalo... natomiast jak puszczalem gaz drgania nie ustepowaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobny przypadek tylko że do tego telepało kierownicą niemiłosiernie - po wymianie opon spokój.

czy mozna oddac takie opony na gwarancje? kupowalem je rok temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z reguły na opony są zawsze 24 miesiące gwarancji także jak najbardziej, ja nie oddawałem bo miałem starsze.

ale wcześniej zmień na inne i zobacz czy problem ustanie, bo jednak przyczyną może być coś innego.

Jeżeli zmienisz i przestanie telepać to tylko gwarancja.

Edytowane przez Speedcam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo od 140km/h czuć drgania w okolicy nóg i na kierownicy, felgi napewno mam proste..

Takie pytanie, może to być zpowodowane tym że z tyłu mam zimowki? :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego do sprawdzenia wszystkie elementy zawieszenia czy gdzieś nie ma luzów. Sprawdź także tarcze. W moim przypadku okazało się że mam walniety łącznik stabilizatora i b.dojechane tarcze,które powodowały bicie,a każdy luz na zawiasie/amorku/łożysku/przekładni będzie to przenosił i potęgował. Wiadomo że przy naszych przebiegach zawsze coś się znajdzie.

Oczywiście wyważenie z testem drogowym nie zaszkodzi ale bardzo mało wulkanizatorów ma taką maszynę i ogólnie odnoszę wrażenie, że nie wielu się zna na swojej pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...