Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Golf 4 nie włącza się sprężarka


MemberA4

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, szwagier ma problem z klimą u Siebie.

Jest to Golfik 4 z klimą manualną. Po włączeniu przycisku A\C włączaja się wentylatory ale sprężarka nie rusza. Wymieniony został czujnik ciśnienia, podmieniałem moduł klimy z drugiego auta, została nabita klima, bezpieczniki też są OK. Po wymianie czujnika (szwagier to zrobił sam) sprężarka na chwile się podobno włączyła lecz szwagier p...da wyłączył wtedy klimę i problem dalej jest. Podobno gdy sprężarka się włączyła nie wydawała żadnych odgłosów gdy się go pytałem.

Mierzyłem napięcie na kablach zasilania sprężarki i jest tylko trochę ponad 6V lecz są jedno sekundowe skoki do ok 9-10V i to jest zauważalne również w pracy silnika wtedy tak jakby sprężarka chciała załapać lecz nie daje rady. W necie są różne przypadki ale przeważnie chodzi o brak napięcia. Następnym moim krokiem to bedzie podłaczenie sprężarki na krótko.

Czy jest ktoś na forum w stanie podpowiedzieć gdzie szukać przyczyny?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego cewka elektromagnes jest ok

?

Edytowane przez skotmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrykiem nie jestem ale skoro raz się właczyła sprężarka to powinna chyba być cewka sprawna. Tak jak pisałem bede próbował na krótko podłączyć sprężarkę aby sprawdzić czy się włączy. A to może mieć wpływ na to że napięcie w kostce do sprężarki jest takie niskie? podobno musi być zbliżone do 12V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bezpieczniki na aku. U mnie były zasniedziale po wyczyszczeniu Klima ruszyła.

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na oko to bezpieczniki wszystkie czyściutkie ale zrobię tak jak piszesz.

Ale też tak miałeś że sprężarka próbowała się włączyć czy w ogóle nie miałeś napięcia na sprężarce?

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jakieś dziwne 8V

Sprężarka generalnie nie chciała ruszyć

Czasami cewka dale radę i zalapala na chwilę. Jak wyczyscilem bezp na aku problem zniknął

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temat bo jest coraz gorzej :) Teraz to już nawet wentylatory przestały się włączać po włączeniu AC. Próbowałem na krótko podłaczyć sprężarke do aku ale brak reakcji. Podmieniałem drugi sterownic o takim samym numerze ale też żadnej różnicy. Zdjąłem obudowe naszego sterownika ale nic tam nie widać żeby było przypalone lub okopcone. Styki na cewkach jak wciskałem śrubowkrętem to załączały wentylatory. Wyczyściłem wszystkie styki na akumulatorze i też nic. Jak zacząłem wciskać i wyjmować wtyczkę od czujnika ciśnienia klimy to wentylatory kilka razy tak jakby chciały się włączyć bo na sekundę ruszyły ale dalej nic.

Wie ktoś w którym bloku pomiarowym można sprawdzić ciśnienie jakie pokazuje czujnik?Oczywiście ciągle jest mowa o klimie manual. Dodam że szwagier zamontował czujnik nie oryginalny VW tylko jakiś zamiennik i jakoś podejrzewam że on nie działa tak jak powinien.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...