Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spala olej po zmianie


dawid332

Rekomendowane odpowiedzi

Witam robilem plukanke silnika z oleju castrol 10w40 na 5w40, po zmianie auto zaczelo spalac olej, ale dopiero jak sie troche rozgrzeje, bylem u znajomego , i twierdzi ze turbo padniete sciagal jakis waz od turbo i mowi wgl nie ciagnie bo auto jak na 150km bardzo slabo sie zbiera,tym bardziej ze posiadal 1.8t,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto dopiero kupiłeś i 1 raz wymieniałeś czy posiadasz to auto już jakiś czas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce Cię straszyć, ale obawiam się, że już już wczesniej mogło brać olej i jakiś mądry człowiek wpakował przed sprzedażą "doktora" - częsta praktyka niestety przy sprzedaży samochodu. ale to tylko taki domysł :) obym sie mylił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie nie kopcilo, i wczoraj patrzalem swiece to nie sa mokre , moze faktycznie turbo?, bo auto ogolnie nie idzie tak jak powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli kolega ściągał węża od turbo to powinna tam być spora ilości oleju jak turbo przepuszcza a co za tym idzie powinien dymić bo ten olej pójdzie w wydech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie bylo zasyfione od oleju , daje film, ale cos mi sie wydaje ze teraz bardziej kopci, i najbardziej zaczyna na jalowym jak pochodzi https://www.youtube.com/watch?v=8B3pCKuT_pA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę oleju zawsze tam będzie jak to mówią "zapocone", no z filmu to jakiejś tragedii nie widzę w kopceniu, Zawsze w wydechu jest troszkę sadzy i jak dasz mu wtedy podłogę to wyrzuci.

a ile Ci tego oleju bierze ? na 1000km ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj ci powiem autem nie latam poniewaz szyba walnieta a mam druga audi ale 1.6 , i ta ogolnie na swapa jest ale wolaja 1600za przekladke, tutaj tak az nie kopci dobiero jak by dluzej pochodzi na wolnych , na zimnym brak kopcenia podczas jazdy w lusterku tez nie widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem powstał wraz ze zmianą oleju, więc przyczyna może być tam, może głupi zbieg okoliczności i padło turbo - różnie bywa. Możesz wydrzeć turbo skoro nie ciągnie i dać do regeneracji albo używka, ale wcześniej sprawdź czy winę za załączanie turba ponosi samo turbo czy jakiś czujnik itd.

regeneracja to niestety spory wydatek

nie napisałeś ile tego oleju ubywa

Edytowane przez Speedcam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na miarce nie ubylo zawiele ale po zmianie zrobilem moze 40km bo auto stoi szyba do wym, moze zawor n75 walniety albo dv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do spalania oleju ma DVKA czy N75.

Turbo puszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma 2 taki sam temat i tam twierdzi że nic nie czuć palonego oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do spalania oleju ma DVKA czy N75.

Turbo puszcza

ale dlaczego po zmianie oleju ?

chyba, że zbieg okoliczności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma 2 taki sam temat i tam twierdzi że nic nie czuć palonego oleju.

wiem kolego , ale bylem u znajomego i twierdzi ze to olej , i turbo wgl nie zalacza,jedzie jak zwykle 1.8 , sciagal tez jakis waz od turbo i kazal przygazowac i twierdzi ze wgl nie ciagnie ,mialem zamiar wymieniac juz turbo ale zaczne od zaworka n75 i dv, moze one sa uszkodzone i turbo nie otwiera ,ale zastanawiam mnie to dymienie bo teraz jeszcze bardziej kopci i juz widac ze na niebiesko a nie jak na filmie, moze z tego ze turbo nie otwiera ,ch*j wie juz ja to mam pecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna sprawa to nie załączanie turba a druga branie oleju a to 2 inne bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...