Skocz do zawartości
IGNOROWANY

3,0 v6 multitronic wibruje


dyslexia

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

Po zakupie swojego pierwszego ASNa zauważyłem że podczas żwawszego przyśpieszania auto wpada w delikatne wibracje. Nie jest to może tak mocne ale na pewno wyczuwalne. Dodam tylko że auto serwisowane w w polskim ASO od ponad 3 lat, kupione z bardzo pewnych rąk, wszystkie sprawy robione przed czasem, olej w silniku valvoline, w skrzyni wymieniony rok temu.

Wiem że takie pitolenie na forum to tak na prawdę wróżenie z fusów ale chętnie wysłucham jakichś sugestii od czego zacząć sprawdzanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na złe wyważenie kół,Skrzywione felgi i Skrzywione polosie. Ja również miałem drgania podczas przyspieszania i gdy wymieniłem polosie na używane ori drgania przeszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduchy,przeguby,polosie,opony zawiecha .wszytsko ma wplyw na to

Ja bym stawiał na złe wyważenie kół,Skrzywione felgi i Skrzywione polosie. Ja również miałem drgania podczas przyspieszania i gdy wymieniłem polosie na używane ori drgania przeszły.

Dzięki wielkie, od jutra sprawdzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeguby wewnętrzne tzw wachadelkowe przerabialem to już pzdr :-D

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi dokładnie o coś takiego?

http://allegro.pl/przegub-wewnetrzny-passat-b5-b6-audi-a4-a6-a8-i6177201224.html

Poza tym warto wymienić od razu dwa czy wystarczy tylko jeden?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy ale lepiej kupić orginał tylko używkę w Inowrocławiu mają sporo część do audi. brałem od nich już kilka rzeczy między innymi półośkę jak na razie bez zastrzeżeń

http://allegro.pl/audi-a4-b6-polos-prawa-lewa-quattro-8e0501203k-tyl-i5090660277.htmlte półośki akurat nie dla ciebię :P ale to właśnie ta firma zobacz jakie masz u siebie oznaczenia zadzwoń do nich i sprawa jasna dają 14 dniową gwarancje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kij, już zamówiłem te przeguby, zobaczymy co to wyjdzie z tego :) chyba że ostatecznie się okażę że to nie to wibruje :)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę szkoda kasy za cało półośkę zapłacił byś coś koło 100zł (używkę) i byś miał jasność czy to właśnie półośka bo może być np ugięta ale miejmy nadzieję że będzie ok po wymianie

Edytowane przez Kruk_89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodzilem to samo i tak jak napisano wyzej. Problem rozwiazany u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodzilem to samo i tak jak napisano wyzej. Problem rozwiazany u mnie.

a co było u ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdy wymieniłem same Przeguby wewnętrzne to drgania dalej były ale gdy zdecydowałem się od kolegi z forum kupić dwie polosie ori używane to po wstawieniu polosiek drgania przeszły i nie ma ich już 3 miesiące a z drganiami jeździłem rok czasu.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziele się sowimi doświadczeniami po wymianie przegubów (krzyżaków)...

Zakupiłem na allegro "zamienniki" (bo nie wiem czy mozna te częsci nawet nazwać zamiennikami) za 200zł za sztukę za komplet na jedno koło (400zł oba krzyżaki).

Po wymianie-pięknie, wszystko super, brak wibracji, audiolka i jej v6 płynie po dordze niczym queen mary po oceanie :) jednak po miesiącu wibracje zaczeły wracac i to na autostradzie przy ok 180km/h. Po dojechaniu do warszawy, zrobieniu kilku kursów po miescie, przy koljenym ruszaniu nagle całe auto zaczęło się bujać tak jak bym miał odkręcone koło :D

Prawy przegub wyrzucił smar i był juz fioletowy od przegrzania :D takze nie polecam chinskich "zamiennikow", aktualnie zalozylem 2 ori krzyzaki z aso za 550zł sztuka i teraz jest znowu dobrze, zobaczymy czy na dłużej niż miesiąc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...