Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Niedziałający tempomat pomoc w diagnozie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam auto S4 B5 2000r nie działa tempomat, nie reaguje w ogole na naciśnięcie przycisków manetki. W vagu gdy skasuje błędy nic nie wraca do momentu ponownego naciśnięcia któregoś z przycisku w manetce tempomatu. Jak to zdiagnozować czy to manetka czy coś po drodze z manetki do ecu ?

Opublikowano

Ja tak mialem w moim anb 2000r.

Pomoglo rozebranie calej manetki,wyczyszczenie,contakspray i poskladanie.

Objawy mialem takie jak ty,zero reakcji na przyciski,a bledy w kompie sie zapisywaly dopiero po "ustawieniu" tempomatu

P.S. manetke rozebralem w aucie,bez sciagania kiery itd - jakies 20min

Edytowane przez piter-eg

Opublikowano

Ja tak mialem w moim anb 2000r.

Pomoglo rozebranie calej manetki,wyczyszczenie,contakspray i poskladanie.

Objawy mialem takie jak ty,zero reakcji na przyciski,a bledy w kompie sie zapisywaly dopiero po "ustawieniu" tempomatu

P.S. manetke rozebralem w aucie,bez sciagania kiery itd - jakies 20min

Kolego a mógłbyś podpowiedzieć od czego zacząć aby zrobić to bez zdejmowania kierownicy? Może jakaś fotoporada :) konieczne jest odłączenie aku?

Opublikowano

Możliwe że taśma w manetce się urwała.

Tutaj masz opis, forum A6 ale manetki są te same :

http://www.a6klub.pl/c5-all-naprawa-manetki-tempomatu-vt62021.htm

Nowa manetka kosztuje koło 100 zł w zamienniku ( Czeska Vika ) ale do jej wymiany nalezy sciągnąc kiere i pozostałe elementy.

Opublikowano

Do wymiany manetki owszem sciagasz kiere ale do samego czyszczenia nie trzeba. Opis wlasnie od A6 c5 bralem,a fotek nie mam - bylo to ponad rok temu (jak kupilem auto) i od tamtej pory tempomat dziala pieknie.

Ja aku nie odlaczalem - tempomat jak i stwrownik sa wylaczone bez kluczyka w stacyjce ;)

Edytowane przez piter-eg

Opublikowano

Manetka w a6 c5 różni się od a4 b5 i nie ma do b5 czeskich zamienników. Sprawdź najpierw vagiem działanie poszczególnych przycisków na manetce.

Opublikowano

Manetka w a6 c5 różni się od a4 b5 i nie ma do b5 czeskich zamienników

Nie wprowadzaj ludzi w błąd :

http://skodaauto.com.pl/przelacznik-kierunkowskazow-skoda-fabia-octavia-z-tempomatem-p-903.html

Sam nie wprowadzaj. Manetka od a4 b5 jest inna.

6ed6d0bf8a6cee98b6a06395bbc0e7b1.jpg

Widzisz różnicę, czy nadal nie?

Opublikowano

Czy w którejś mojej wypowiedzi wypowiedziałem się na temat różnicy w budowie ? Nie.

Więc nie staraj się na siłe udowodnić, że masz rację, bo nie o to tutaj chodzi prawda ?

Rozchodziło mi się bardziej o dostępność zamienników.

Po co tyle hejtu ?

Opublikowano

Ale to co pokazujesz nie jest zamiennikiem do a4 b5, więc nie rozumiem celu wstawiania linków zamienników do innych modeli

Opublikowano
  • Autor

Ehh jednak nie pomogło, muszę szukać używki sprawnej bo jakoś w te zamienniki nie wierze, zwłaszcza że plastik się rózni podobno od tych ori.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.