Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Klimatronik - problem z nawiewem


Dev

Rekomendowane odpowiedzi

witam

problem tego typu:

podczas jazdy klimatronik samoczynnie podnosi obroty silnika nawiewu

VAG nie wskazuje błedu

gdzie szukac przyczyny?

za info serdeczne dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu uważasz że coś nie działa właściwie :polew: jak sama nazwa mówi klimatronik sam reguluje temp w aucie załóżmy ustawiłeś temp 20 st czujnik dostaje impuls że temp się podniosła więc automatycznie podnosi siłę nadmuchu aby temp wróciła do ustawionej wartości :tongue4: czasem mi się zdaje że sami szukacie sobie usterek na siłę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą powyzej :> nie ma o co sie martwic :wink4: wrecz przeciwnie to oznacza ze masz sprawne czujniki :cool1: również mam klimatronik i jak jadę to z czasem podnosi mi siłe nadmuchu,w zalezności jaka temp mam ustawioną :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tal ale Wy mówicie o trybie auto

mi chodzi o tryb manual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew::polew: :polew: :polew: :polew: :polew: mówimy o trybie manual siła nadmuchu sama się będzie zmieniać klimatronik ma to do siebie że sam utrzymuje ci temp i zmienia siłę nadmuchu na auto i na manualu, chłopie wszystko ci działa jak należy a ty dalej meczysz temat :kox: najlepiej jedź do kogoś kto naprawia klimę zapłać 100zł albo i więcej i powie ci to samo może wtedy przekonasz się że wszytko jest oki :polew::tongue4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem - klimatronik samoczynnie podnosi obroty silnika nawiewu w trybie MANUAL. I wiem na pewno, że tak nie powinno być... Ma ktoś jakiś pomysł ?, czujniki? coś innego ?

Tak ma być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem - klimatronik samoczynnie podnosi obroty silnika nawiewu w trybie MANUAL. I wiem na pewno, że tak nie powinno być... Ma ktoś jakiś pomysł ?, czujniki? coś innego ?

Tak ma być

Obciazasz bardziej silnik, to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to normalne zachowanie klimatronika. Zauważ, że jak ruszasz zimnym autem to nawiew startuje z poziomu takiego jaki miałeś ostatnio ustawiony podczas jazdy, następnie jak wzrośnie temp silnika to nawiew zwiększa samoczynnie wydajność aby dogrzać Ci jak najszybciej wnętrze do ustawionej temperatury, jak już zrobi się ciepełko to nawiew zmniejsza samoczynnie swoją wydajnosć (nawet do 1 kreseczki) i utrzymuje zadaną temperaturę.

Działanie takie występuje zarówno w manualu jak i w trybie auto - osobiście sprawdzone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam tę samą sytuację, że na manual'u zmienia mi się siła nawiewu. Myślałem że to coś się popsuło w elektronice i myślałem o dobraniu się do tego ale skoro mówicie że to normalne - myślałem że manual to manual a nie półauto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...