Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie opony na felgi R17


Reporter545

Rekomendowane odpowiedzi

Witam



Panowie kupilem felgi 17 Et48 do mojej A4 b6 2004



Teraz przyszedl czas na zakup opon i tu pytanie jakie beda najlepiej pasowac tak aby:


- nic nie tarlo,


- zeby rant felgi byl osloniety


- i jakie dystanse bo et 48 zabardzo schowane


Tak wiec prosze o pomoc bo przez weekend musze zakupic opony.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj sporo o tym na tym forum.

Przeglądałeś choć parę tematów czy czekasz na gotowca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz wiedzieć jaka szerokośc opon to wypadałoby podac szerokości felgi ale w ciemno mozna polecic 225/45/17 bo pewnie masz 7 albo 7,5 cala a dystans 15mm byłoby w miare....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz wiedzieć jaka szerokośc opon to wypadałoby podac szerokości felgi ale w ciemno mozna polecic 225/45/17 bo pewnie masz 7 albo 7,5 cala a dystans 15mm byłoby w miare....

a 225/50 albo 225/55 by sie nie zmiesciła opona było by wiecej opony i wiekszy komfort ?

Oj sporo o tym na tym forum.

Przeglądałeś choć parę tematów czy czekasz na gotowca ?

jestem tu nowy troche poczytałem ale to kazdy inaczej pisze :/ i ciezko zdecydowac, a chciałbym zeby było ok dla auta i dla komfortu i wygladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 17 zawsze wrzucałem 225/45/17 jak więkmszośc osób z reszta i jeszcze w miare to wyglada a jak chcesz jak na kanapie to wtedy felgi 16 cali i 205/55/16 :) ale miałem też na 17 cali załozone 225/50/17 przez chwilke i to już taki chyba garniczny rozmiar, no mi w kazym bądz razie nie tarło na zawieszeniu 1BA ale czy wiekszy i bardziej odczuwalny komfort to z tym bym polemizował ja przynajmniej nie czułem róznicy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz większy komfort a nie chcesz zakładać ori 235/45/17 to polecę idealny jego zamiennik czyli 215/50/17

Sam na tym jeżdżę i wielu po mojej podpowiedzi też sobie to chwali.

Mój post o tym rozmiarze szanowne grono moderatorów :hi: wyjebało z tego forum, gdzie przedstawiłem zalety tego rozmiaru.

PS..

Żeby nie być gołosłownym to znajdował się pod tym linkiem

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/353739-opony-lato-r17/#entry4801936

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz większy komfort a nie chcesz zakładać ori 235/45/17 to polecę idealny jego zamiennik czyli 215/50/17

Sam na tym jeżdżę i wielu po mojej podpowiedzi też sobie to chwali.

Mój post o tym rozmiarze szanowne grono moderatorów :hi: wyjebało z tego forum, gdzie przedstawiłem zalety tego rozmiaru.

PS..

Żeby nie być gołosłownym to znajdował się pod tym linkiem

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/353739-opony-lato-r17/#entry4801936

To mówisz ze 215/50 powinno się w miarę jeździć ? Tylko ze ja mam szerokość felgi 6.0 to będą pasować oponk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie pilnie musze zmienić opony ,a jest problem z doborem stare posiadam 235/45 R17 z rantem goodyear efficient grip i tu na fabrycznej feldze aluminiowej z zewnetrzej strony felga jest na rowno z rantem.W wulkanizacji zamówiłem nokian zline z rantem i klapa, jest jakiś mniejszy rant i felga wystaje prawie 10 mm jak by opona przy pompowaniu nie wskoczyła na miejsce.
Proszę forumowiczów o podpowiedz jakie modele opon mogą podejść poza tym goodyearem .

Edytowane przez kermit1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze się pod temat.

215/50/17 mają jakieś horrendalne ceny, 225/45 są o 600 zł tańsze na komplecie ;/

...i teraz pytanie, muszę zmienić dwie opony (mam 215/50), czy mogę założyć dwie 225/45?

- (1) po pierwsze czy można tak jeździć, po drugie (2) czy nie będzie to koślawo wyglądało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są droższe ale co poradzić.

Proponuję ten sam rozmiar wszystkich kół.

215/50 i 225/45 się sporo różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...