Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzynia automatyczna nie zmienia biegów.


infrared

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Audi A4 B5 1.8 125KM 95r. automat przywieziona z niemiec. Skrzynia automatyczna po naprawie, była zalana. Wymieniono przewody, sterownik skrzyni i przewody. Wszystko było ok, do momentu w którym przestało. Przy zepsutym sterowniku przed naprawą skrzynia jeździła w trybie awaryjnym (tylko 3 bieg). Wstawiłem inny sterownik o tych samych numerach, używany (nowy 700zł, używany 100zł ;/ ), skrzynia chodziła normalnie. Nagle przestała zmieniać biegi. Na D jedzie tylko na 3 biegu, nie wskakuje w żadnych okolicznościach 4 bieg, natomiast można zmieniać biegi manualnie między 1-3 (co nie było możliwe w trybie awaryjnym). Oleju jest ponoć tyle ile trzeba. Ktoś się z tym wcześniej spotkał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij vaga, ecu na pewno zapisał jakiś błąd bo bez powodu nie wszedł w awaryjny.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij vaga, ecu na pewno zapisał jakiś błąd bo bez powodu nie wszedł w awaryjny.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

VAG pokazuje błąd sterownika, który po usunięciu pojawia praktycznie od razu spowrotem. Nie pamiętam dokładnej treści błędu. Jadę do speca od automatów, o ile we Wrocławiu znajdę kogoś dobrego i nie strasznie drogiego, ale chce mieć jakiś pogląd czy mówimy tylko o problemach ze sterownikiem czy są one wywołane być może jakimś uszkodzeniem mechanicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij jeszcze raz, podaj kod błędu.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia ma dwa czujniki obrotów - wejsciowe i wyjściowe.

Są one po bokach skrzyni, który dokłanie to nie wiem, manuala od tej skrzyni mam na kompie i jak bede miał czas to sprawdze w którym leży problem.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia ma dwa czujniki obrotów - wejsciowe i wyjściowe.

Są one po bokach skrzyni, który dokłanie to nie wiem, manuala od tej skrzyni mam na kompie i jak bede miał czas to sprawdze w którym leży problem.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Jest szansa zeby cos sprawdzic? Chciałbym dzisiaj podjechac do serwisu i wiedzieć o co chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już na vagu sprawdziłeś.

Teraz należy wymienić czujnik.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie objawy wymieniłem czujnik obrotów skrzyni był spuchnięty ale potem trzeba skasować błąd. Czujnik ok 30zł . Poniważ dopiero dziś jestem na forum pewno już naprawiłeś podziel się wiadomością co było. Pozdrawiam wszystkich leszek149


Aktualnie mam problem ze skrzynią.. Dzisiaj po burzy przejechałem po dużej wodzie i skrzynia ma oznaki ślizgania sprzęgła czy ktoś miał taki przypadek i czy to samo wuschnie czy tarcza się uszkodziła. Proszę o oceny.

Po burzy kałuża była przypadkiem okazało się że przetarła się rurka metalowa o listwę metalową pod skrzynią i wyciekł olej. Ale była laweta i warsztat samochodowy. i temat się zakończył.

Pozdrawiam

Edytowane przez leszek149
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...