Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Podłączenie CB - Lepiej aku czu pod stacyjkę ???


qtper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie, gdzie lepiej podpiąć kabelki zasilania do CB?? Aku czy pod stacyjkę?

Ja bym chciał podłączyć pod stacyjkę tak aby radio włączało się po przekręceniu kluczyka.

Boje się że kiedyś zapomnę wyłączyć radia i rano nie odpalę auta jak będzie podpiłte bezpośrednio pod Aku.

Pytanie brzmi jaki podłączenie jest lepsze dla CB tak aby nie było zakłóceń? A może to nie ma znaczenia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy od rodzaju radia jakie kupiłeś jeśli jakieś najtańsze to i tak będzie ściągało zakłócenia co do podłączenia to ja podpiąłem pod "stacyjkę" po tym jak raz mi się zapomniało że nie wyłączyłem radia, było ściszone i nie spojrzałem że jest włączone następnego dnia na szczęście odpaliłem :tongue4: ale zaraz zmieniłem podłączenie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze ci powiem ze mialem na stale mniej zaklucen nie wiem jak pod stacyjke ale jak sobie pilnujesz to po co grzebac przy stacyjce szkoda czasu i nerwow pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,ja bym polecił tak jak kolega /grippen/ pod kable od zapalniczki

a pozostawianie nie wyłączonego radia CB na kilka godz nie powinno zaszkodzić

aku- pracuje ono tylko na odb, więcej vol trzeba na nadawaniu

pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo nie zaglądałem..... inwenturka w firmie :wallbash:

zależy od rodzaju radia jakie kupiłeś jeśli jakieś najtańsze

Kupiłem President Walker

A co myślicie o przewodach na zasilaniu do radia ?? Tam prąd jest chyba tylko po przekręceniu stacyjki (i miejsce montażu dostępne)

Czytałem też o gościu co proponował pod przewody na pokrętle od świateł mijania. Nie zapominał o włączaniu świateł bo musiał je włączyć aby radio działało :kox:

Zapytam jeszcze o kabel od anteny. Czy jest jakiś limit długości żeby nie tracić na odbiorze? Moja antena (President Kentucky) ma kabel 4,0 m ale obawiam się że przy Avancie może nie starczyć (jak podłogą). Radio idzie pod kierownice a antena na dach na uchwyt do klapy przy tylnej szybie. Mierzyłem że jak puszczę podsufitką to starczy - tylko nie wiem jak pościągać plastiki żeby upchnąć tam kabel :wallbash: nie chcę czegoś ułamać. :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...