Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klocki zużyte mocniej w jednym kole .


e2rd-85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Przypadkiem zauważyłem że klocki na jednym z tylnych kół są o 40% bardziej zużyte niż na pozostałych kołach. Zauważyłem też że po spuszczeniu hamulca ręcznego ta łapa od linki przy zacisku nie wraca z powrotem do tego ogranicznika (niebieska strzałka) . Wydaje mi się że to wina sprężyny(czerwona strzałka) bo ręcznie można cofnąć do końca .
Czy to może być przyczyną zużycia klocków ? Czy samą tą sprężynę można kupić w sklepie motoryzacyjnym ?

zdjęcie nie moje, dla zobrazowania sytuacji

d3kfmx5o.jpg

Czy tam trzeba rozbierać zacisk żeby ją wymienić , czy tylko wystarczy zgiąć się pod auto ścisnąć ją wyjąć i włożyć nową ?

Edytowane przez e2rd-85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź trzpienie w Jarzmach oraz prace tloczka i mechanizmu recznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyna ma tu niewielkie znaczenie. Problemem, przynajmniej u mnie była skorodowana śruba(?) w zacisku do której przykręcona jest dźwignia od ręcznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Czy te zaciski/szczęki tył b5 można regenerować ?

Jeden mechanior mi mówi że zacisk do regeneracji a koszt to 70-100zł, drugi mówi że jeśli coś nie tak z zaciskiem to cały do wymiany bo on razem z ręcznym jest i nie da rady go zregenerować .

Jaki koszt nowego zacisku ?

Edytowane przez e2rd-85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem ten sam problem. Sprężyna nie ma tu znaczenia. Winę ponosi - tak jak napisał Krzysiu śruba. Co do regeneracji to chyba za 100 zeta nie da się zregenerować tylnego zacisku. Kompletny tłoczek to na allegro 145 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 45zł? Za tyle można kupić tłoczek z uszczelniaczami. Za ok 100 - 130zł można kupić zregenerowany zacisk. Trzeba tylko oddać swój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za około 60 zł + przesyłka kupisz zestaw naprawczy z tłoczkiem. Autofren lub Frenkit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...