Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak sprawdzić?


Kucmin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam bepiuntke z silnikiem 1Z. Od jakiegoś czasu, auto kopci mi na biało, ewentualnie szaro (do czarnego dymu to nawet nie jest podobne, stąd moje obawy). Nie jest to jakiś wielki dym, że nic za mną nie widać, ani nie jest on gęsty. Pytanie moje brzmi, czy jest jakiś skuteczny sposób na sprawdzenie czy to jest turbina, wtryski czy cokolwiek innego? Wolałbym ominąć sytuację, że oddam turbine do regeneracji, po czym okaże się, że problem nie ustal.

Edytowane przez Kucmin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również kopci na biało. Zaraz po odpaleniu z rana, i jak jest rozgrzana i się przytrzyma ją na 3 tysiącach obrotach, chmura dymu za mną. Wtryski mechanik robił, zmienił niby 2 końcówki bo lały, ni uja dalej kopci. Lecz stawiam na źle zrobione wtryski, bo wszystko wskazuje u mnie właśnie na wtryski. Będę się brał za to na dniach, już sam to zrobię. Po raz 3 wyciągał wtryski, bo z tymi mechanikami uj szczela, Szkoda kasy na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić ile oleju masz w dolocie, płyn chłodzący znika? Ile oleju dolewasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyn chłodzący nie znika, sprawdzę dzisiaj dolot. Tylko jakaś wskazówka gdzie dokładnie to sprawdzić?

Olej znikał tylko jak był 5w, teraz zalalem 10w i nie znika w ogóle

Edytowane przez Kucmin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile ci tego oleju znikało na 5w ? jaki to był olej??

źle zrobiłeś że zmieniłeś na 10w

mnie na 10w pił z 800ml a teraz na dobrym 5w40(valvoline synpower) na 5000 km zjadł mi 100ml oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też znam przypadek że auto na 10w brało olej, a na 5w nie bierze nic.

Zdejmii wąż przy ic i zobacz ile oleju wyleci, a zawsze coś wyleci nawet jak jest wszystko ok, tylko zmierz to jakoś bo to ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...