Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbieżność


Minerseth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jeżdżę głowie po autostradach i zauważyłem ze ściąga mnie na prawo, zmieniłem opony na letnie przy okazji wyprostowalem felgi i ustawiłem zbieżność i znów bez zmian. Ściąga na prawo w zawieszeniu nic nie słychać ale strasznie prowadzi się auto. Od czego zacząć? Dodam że na stacji kontroli powiedziano mi ze zbieżność jest minimalnie do ustawienia i ze mogą mi to zrobić ale raczej nic to nie zmieni, a ściąga bardzo na prawo. Zacząć od sprawdzenia zawieszenia czy zrobić geometrię kół??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeżdżę głowie po autostradach i zauważyłem ze ściąga mnie na prawo, zmieniłem opony na letnie przy okazji wyprostowalem felgi i ustawiłem zbieżność i znów bez zmian. Ściąga na prawo w zawieszeniu nic nie słychać ale strasznie prowadzi się auto. Od czego zacząć? Dodam że na stacji kontroli powiedziano mi ze zbieżność jest minimalnie do ustawienia i ze mogą mi to zrobić ale raczej nic to nie zmieni, a ściąga bardzo na prawo. Zacząć od sprawdzenia zawieszenia czy zrobić geometrię kół??

Jeżeli byłeś na zbieżności to pasowało by jeszcze sprawdzić jakie są kąty pochylenia kół bo tu może być problem , sprawdź czy na prawej stronie któryś wachacz nie jest krzywy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję myślisz ze dadzą radę na stacji sprawdzić wahacz? Czy od razu fatygowac mechanika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję myślisz ze dadzą radę na stacji sprawdzić wahacz? Czy od razu fatygowac mechanika?

najlepiej to zdiagnozują tam gdzie ustawiają i robią zbieżność , jeżeli chodzi o stacje diagnostyczne to ja tam jeżdże tylko po pieczątki do dowodu rejestracyjnego i na więcej szkoda naszych pieniędzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję myślisz ze dadzą radę na stacji sprawdzić wahacz? Czy od razu fatygowac mechanika?

najlepiej to zdiagnozują tam gdzie ustawiają i robią zbieżność , jeżeli chodzi o stacje diagnostyczne to ja tam jeżdże tylko po pieczątki do dowodu rejestracyjnego i na więcej szkoda naszych pieniędzy

zbieżność robię na stacji albo u swojego mechanika, lecz nie jestem pewny czy w zawieszeniu wszystko gra(puków i sttukow nie słychać)

a w mojej miejscowości z sama geometria kół miałem problem tzn. mam bo chciałem sprawdzić a nie wiem gzie się udać

ps: Leszno Wielkopolska.

Sprawa wygląda następująco na stacji powiedziano mi ze ściąga tył zawieszenia o trzeba zrobić geometrie kół ale oni tego nie robią ani mój mechanik i tu się zaczyna problem szukam na stronach w moim mieście wyskakują mi same warsztaty ale nir ma żadnego specjalisty od tego, jak działać? Gdzie szukać kogo pytać gdzie mogę to porządnie zrobić. Miasto leszno

Województwo WLKP

kod: 64-100 Leszno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tutaj nie rozumiem. Zbieżność potrafią ustawić, ale geometrii nie? Przecież geometria to ni mniej ni więcej wszystkie możliwe nastawy zawieszenia. Mając podgląd na zbieżność mają podgląd na resztę parametrów, no chyba że robią to metodą "na listewkę" :-D

W A4B6 zbieżność ustawiasz na przedniej jak i tylnej osi (przynajmniej w quattro, w FWD z tego co pamiętam też).

W dodatku na tylnej możliwe do ustawienia jest również pochylenie kół. Wszystkie wartości musisz mieć w normie.

Znajdź warsztat gdzie mają Huntera, pojedź. Sprawdzą geometrię i będzie widać które koło ucieka.

U mnie przy minimalnym (dosłownie tuż na granicy) rozjeździe zbieżności na tylnym lewym kole auto prowadziło się fatalnie, szczególnie na drogach szybkiego ruchu.

Fakt, że mam quattro co też potrafi spotęgować wszelkie niedoskonałości nastawów zawieszenia.

Po korekcie jak ręką odjął.

Tu masz trochę teorii:

http://www.zssplus.pl/transport/budowa/transsam_geometria.htm#1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzane było czy kola swobodnie się obracają np czy nie ma oporów toczenia prawe koło?

Zakladales inne koła na próbę?

Pochwal się wydrukiem z geometrii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...