Treść opublikowana przez pawelone28
-
[B6 TDI PD] Wibracje od 100km/h wzwyż...
a ja bym jeszcze spróbował doważyć te koła dynamicznie na aucie robią to pod obciążeniem mi to kiedyś pomogło na b6 też miałem takie jaja po wymianie opon na nowe
-
[B6 AWX] Silnik odpala i po chwili gaśnie, ale po czasie można go odpalić
Przy wymianie filtra paliwa sprawdzaliście czy pompa paliwa w baku pracuje ? /tłoczy paliwo po ściągnięciu wężyka z filtra i przekręceniu stacyjki na zapłon/
-
zdarzenie na parkingu
chyba cię pogieło że szkoda całkowita w b6 2004 r. z Slinem z takimi uszkodzeniami
-
Uszkadzajacy się przeplywomierz
a może problem leży w instalacji elektrycznej do przepływki / np. chwilowe zwarcie lub utrata sygnału/ lub w sterowaniu napięciem na grzałce przepływki przez sterownik
-
Rdzewiejące tarcze
ja zawsze zakładam tarcze zimmerman do tego klocki boscha przetestowane wiele razy i nigdy nie miałem z nimi problemu , tarcze są zabezpieczone przed korozją i dość długo nie rdzewieją polecam
-
Jara jak smok, a nawet gorzej
logi by pasowało zrobić , jeżeli twoje pomiary spalania są prawidłowe i auto faktycznie pali ok. 13 l na 100 km. to prawdopodobnie pompowtryski są zajechane lub wałek razrządu lub jedno i drugie
-
AVF - Brak mocy
no bez jaj , przecież tu jasno widać że układ regulacji ciśnienia doładowania próbuje wysterować zapieczone kierownice w turbinie opóźnienie zawsze będzie ale niewielkie tu jest walka z geometrią turbiny i cięcie dawek przez ecu
-
AVF - Brak mocy
Kolego z tego loga ewidentnie problem jest z ciśnieniem doładowania do 3 tys to auto nie ma prawa dobrze jechać zrób porządek z doładowaniem
-
AVF wpada w awaryjny
kable do pompy sprawdziłeś ? przekaźnik nie był wcześniej zalany - ten stary przed wymianą
-
AVF wpada w awaryjny
ten statni /17210/ błąd to problem z pompą paliwa lub jej przekaźnikiem
-
1.9TDI AVF Turbina wyłącza się
tak jak pisałem wcześniej bez logów będzie ciężko , pewnie albo łopatki w turbinie się przycinają / wtedy bez wyciągnięcia i czyszczenie się nie obędzie / albo ktoś grzebał przy regulacji sztangi przy turbinie i za bardzo skręcił /skrócił sztangę / dlatego przeładowuje tylko na autostradzie masz niedaleko do Mnie napisz przy okazji na priw podepniemy VAGa i napewno coś wyjdzie
-
1.9TDI AVF Turbina wyłącza się
kolego standardowo logi do zrobienia bez tego niema co gdybać dynamiczne gr. 03,08,11 na początek
-
kolizja- najechanie na tył mojego a4b6 1.8T
wycena jest na odwal się , ubezpieczyciel liczy na to że łykniesz kase i dasz im spokuj a po ściągnięciu zderzaka prawdopodobnie są koszta naprawy razy 3
-
kolizja- najechanie na tył mojego a4b6 1.8T
małe pytanko tak z ciekawości , jak na plastikowym zderzaku udowodnić powtórne lakierowanie bo miernik przecież tego nie wskaże ? / zakładam że kolor i odcień jest taki sam jak na reszcie elementów a lakiernik się starał/
-
zbiezność - nastawy
dokładnie to do zakładu gdzie się specjalizują w ustawianiu i diagnozie zawieszeń , bo na stacje diagnostyczną nie radze z tym jechać mało tam fachowców z prawdziwą wiedzą i doświadczeniem
-
Prośba o analizę logów - Audi A4 B5 1.9 TDI 110KM AFN
Kolego kierownice w turbinie stają , turbo do czyszczenia , masz setki tematów o tym na forum wystarczyło poszukać
-
Brak mocy w AFN
Kąt wtrysku jest ok. przepływka nisko mierzy bo ciśnienia niema i tnie dawki co jeszcze wolniej napędza turbinkę , na moje oko to albo sztanga za bardzo wydłużona przy gruszce lub mieszek w gruszce popuszcza podciśnienie lub tak jak kolega wcześniej napisał któryś z wężyków kaput
-
Zbieżność
najlepiej to zdiagnozują tam gdzie ustawiają i robią zbieżność , jeżeli chodzi o stacje diagnostyczne to ja tam jeżdże tylko po pieczątki do dowodu rejestracyjnego i na więcej szkoda naszych pieniędzy
-
Stukająca przekładnia kierownicza - Gdzie oddać do regeneracji ?
Kolego u mnie stukanie w zawieszeniu męczyło mnie od kupna auta też miałem regenerować magiel bo po wymianie wahaczy na lemy nic nie pomogło, luźny okazał się drążek kierowniczy (prawy) ten wkręcany do magla luz był może milimetr a stukanie było takie jak by zawieszenie miało się zaraz rozlecieć po wymianie mam cicho , także sprawdz sobie to odkręcić trzeba końcówkę drążka od zwrotnicy bo inaczej nie wyczujesz luzu
-
Zbieżność
Jeżeli byłeś na zbieżności to pasowało by jeszcze sprawdzić jakie są kąty pochylenia kół bo tu może być problem , sprawdź czy na prawej stronie któryś wachacz nie jest krzywy
-
Duże bicie przy hamowaniu
Miałem to samo z tarczami w b5 kupiłem FEBI po 3tys zaczęły bić , reklamacji mi nie uznali bo niby za ostro hamowanie , kupiłem BOSCHA to samo dałem je do przetoczenia i po krótkim czasie dalej to samo ,dopiero jak założyłem tarcze Zimmermana to święty spokój aż do sprzedaży auta jakieś 20-25tys. km , ten zestaw fajnie hamuje z klockami boscha polecam
-
Felgi do B5 01r Kombi Avant
otwór centrujący na piastę 57,1 mm.
-
A4 B7 - Podczas wymiany górnych wahaczy przednich pękła zwrotnica
do tego służą ściągacze a w szczególnośći do pracy przy zawieszeniu to widać kolego jakie masz pojęcie o mechanice , naprawiasz auta ludziom jak kowal byle młotem , palnikiem i na siłe - SYSTEM VIBRO poczytaj sobie , a jak myślisz w ASO AUDI jak luzują takie połączenia walą młotami jak reszta paproków
-
A4 B7 - Podczas wymiany górnych wahaczy przednich pękła zwrotnica
zapytaj grzecznie mechanika czy posiada ściągacz do tej śruby górnej bo fabrycznie jest to składane na paście i tłuczenie po aluminiowej zwrotnicy młotkiem lub grzanie jej palnikiem to nic innego jak zamach na życie właściciela samochodu po takiej akcji zawsze jest ryzyko że pęknie
-
Wywala płyn z zbiorniczka
może też być pęknięta głowica , tak czy inaczej czapka do zrzucenia i diagnoza będzie