Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zbieżność

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam jeżdżę głowie po autostradach i zauważyłem ze ściąga mnie na prawo, zmieniłem opony na letnie przy okazji wyprostowalem felgi i ustawiłem zbieżność i znów bez zmian. Ściąga na prawo w zawieszeniu nic nie słychać ale strasznie prowadzi się auto. Od czego zacząć? Dodam że na stacji kontroli powiedziano mi ze zbieżność jest minimalnie do ustawienia i ze mogą mi to zrobić ale raczej nic to nie zmieni, a ściąga bardzo na prawo. Zacząć od sprawdzenia zawieszenia czy zrobić geometrię kół??

Opublikowano

Witam jeżdżę głowie po autostradach i zauważyłem ze ściąga mnie na prawo, zmieniłem opony na letnie przy okazji wyprostowalem felgi i ustawiłem zbieżność i znów bez zmian. Ściąga na prawo w zawieszeniu nic nie słychać ale strasznie prowadzi się auto. Od czego zacząć? Dodam że na stacji kontroli powiedziano mi ze zbieżność jest minimalnie do ustawienia i ze mogą mi to zrobić ale raczej nic to nie zmieni, a ściąga bardzo na prawo. Zacząć od sprawdzenia zawieszenia czy zrobić geometrię kół??

Jeżeli byłeś na zbieżności to pasowało by jeszcze sprawdzić jakie są kąty pochylenia kół bo tu może być problem , sprawdź czy na prawej stronie któryś wachacz nie jest krzywy

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję myślisz ze dadzą radę na stacji sprawdzić wahacz? Czy od razu fatygowac mechanika?

Opublikowano

Dziękuję myślisz ze dadzą radę na stacji sprawdzić wahacz? Czy od razu fatygowac mechanika?

najlepiej to zdiagnozują tam gdzie ustawiają i robią zbieżność , jeżeli chodzi o stacje diagnostyczne to ja tam jeżdże tylko po pieczątki do dowodu rejestracyjnego i na więcej szkoda naszych pieniędzy

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Dziękuję myślisz ze dadzą radę na stacji sprawdzić wahacz? Czy od razu fatygowac mechanika?

najlepiej to zdiagnozują tam gdzie ustawiają i robią zbieżność , jeżeli chodzi o stacje diagnostyczne to ja tam jeżdże tylko po pieczątki do dowodu rejestracyjnego i na więcej szkoda naszych pieniędzy

zbieżność robię na stacji albo u swojego mechanika, lecz nie jestem pewny czy w zawieszeniu wszystko gra(puków i sttukow nie słychać)

a w mojej miejscowości z sama geometria kół miałem problem tzn. mam bo chciałem sprawdzić a nie wiem gzie się udać

ps: Leszno Wielkopolska.

Sprawa wygląda następująco na stacji powiedziano mi ze ściąga tył zawieszenia o trzeba zrobić geometrie kół ale oni tego nie robią ani mój mechanik i tu się zaczyna problem szukam na stronach w moim mieście wyskakują mi same warsztaty ale nir ma żadnego specjalisty od tego, jak działać? Gdzie szukać kogo pytać gdzie mogę to porządnie zrobić. Miasto leszno

Województwo WLKP

kod: 64-100 Leszno

Opublikowano

Czegoś tutaj nie rozumiem. Zbieżność potrafią ustawić, ale geometrii nie? Przecież geometria to ni mniej ni więcej wszystkie możliwe nastawy zawieszenia. Mając podgląd na zbieżność mają podgląd na resztę parametrów, no chyba że robią to metodą "na listewkę" :-D

W A4B6 zbieżność ustawiasz na przedniej jak i tylnej osi (przynajmniej w quattro, w FWD z tego co pamiętam też).

W dodatku na tylnej możliwe do ustawienia jest również pochylenie kół. Wszystkie wartości musisz mieć w normie.

Znajdź warsztat gdzie mają Huntera, pojedź. Sprawdzą geometrię i będzie widać które koło ucieka.

U mnie przy minimalnym (dosłownie tuż na granicy) rozjeździe zbieżności na tylnym lewym kole auto prowadziło się fatalnie, szczególnie na drogach szybkiego ruchu.

Fakt, że mam quattro co też potrafi spotęgować wszelkie niedoskonałości nastawów zawieszenia.

Po korekcie jak ręką odjął.

Tu masz trochę teorii:

http://www.zssplus.pl/transport/budowa/transsam_geometria.htm#1

Opublikowano

Sprawdzane było czy kola swobodnie się obracają np czy nie ma oporów toczenia prawe koło?

Zakladales inne koła na próbę?

Pochwal się wydrukiem z geometrii...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.