Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze sprężarką. Proszę o pomoc.


Matejus_93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem ze sprężarką klimatyzacji. Mianowicie jak włączę klime to pojawia się pisk, który na wolnych obrotach się nasila, a gdy dodam gazu znika. Z początku myślałem, że pasek jest słabo naciągnięty. Jednak gdy włączyłem klime i zajrzałem pod maskę, zauważyłem, że koło kompresora stoi w miejscu a pasek się po nim obraca ci wywołuje pisk, po chwili koło powoli rusza, pisk maleje, ale po chwili koło staje i znowu bardzo głośno piszczy.

Dodam, że jak mam ustawione ECO to koło kompresora kręci się bez problemu. Klima jak włączona, to chłodzi elegancko tylko co z tego, skoro ze sprężarką coś się dzieje.

Czy sprężarka jest do regeneracji?

Miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chwila, chwila.

To w końcu kręci się elegancko na ECON czy na włączonej klimie? Bo wiesz, ECON to wyłącza sprężarkę, więc się kręci samo koło.


Jeśli koło na pasku przy WYŁĄCZONEJ klimie czyli na WŁĄCZONYM ECON się kręci dobrze to znaczy, że łożysko (to na zewnątrz) jest ok, więc problem jest niestety głębiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chwila, chwila.

To w końcu kręci się elegancko na ECON czy na włączonej klimie? Bo wiesz, ECON to wyłącza sprężarkę, więc się kręci samo koło.

Jeśli koło na pasku przy WYŁĄCZONEJ klimie czyli na WŁĄCZONYM ECON się kręci dobrze to znaczy, że łożysko (to na zewnątrz) jest ok, więc problem jest niestety głębiej.

Dokładnie. Na włączonym ECON (klima wyłączona) koło na pasku kręci się ok. Problem zaczyna się gdy wyłącze ECON i sprężarka się załącza wtedy koło staje, kręci się, staje kręci się z dużym oporem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...