Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycena stłuczki, czyli ile mogę dostać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sprawa wygląda tak. Dwa dni temu cofałem z wiaty garażowej i nie zauważyłem mojego teścia jak wjechał na plac. Oczywiście pocałowałem go na tyle, że drzwi z zewnątrz nie otworzy. Z racji tego, że jego wiekowy już samochód Fiat Brawa, który jest jego oczkiem w głowie dostał, postanowiłem zgłosić to do ubezpieczenia. Dziś dostałem wiadomość, że wgniecenie na wysokości klamki nie pochodzi od tego zdarzenia i policzyli tylko to zarysowanie poniżej (800zł) . Rzeczoznawcy nie było, tylko fotki wysyłałem. Więc zadzwoniłem i przesłałem zdjęcia obu pojazdów tak jak to miało miejsce i teraz przyjedzie rzeczoznawca i będzie wyceniał. Ubezpieczony jestem w Ergo Hestia. Na ile powinni wycenić takie uszkodzenie?

Fotki:

http://www.tinypic.pl/tso13cbmbovg

http://www.tinypic.pl/torjag5wrdje

http://www.tinypic.pl/lnqkcme14xyh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem mniejsze uszkodzenie, policzyli 800 netto (wgniecenie na wielkość dłoni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli teoretycznie teściu powinien dostać coś więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czyli teoretycznie teściu powinien dostać coś więcej ?

Teoretycznie.

Bo praktycznie jest to auto warte 1500zl.

Jak zaczniesz kombinowac to przywala calke i ciezko bedzie cos wskorac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płat drzwi do wymiany, więc kosztorys naprawy powinien się zamykać kwotą powyżej 2 tyś. Problem w tym, ze faktycznie mogą uznać szkodę całkowitą, a wtedy trzeba się będzie zmieścić z kosztami naprawy w kwocie oszacowania wartości auta przed szkodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze jestem pierwszy raz w takiej sytuacji. Tzn. co mam zrobić jak będzie szkoda całkowita? Bo nie bardzo wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez te 800zl. Kup drzwi w kolorze gdzies na zlomie za 100, za drugie 100 kup dwa litry wodki i wypij z tesciem cieszac sie z zarobionych 600.

Auto ma tak niska wartosc, ze wyciskanie wiecej to juz prawie pod grzech podchodzi.

Co moze zrobic TU?

Ano moze wycenic naprawe na 3500 a wartosc auta na 2000zl przed szkoda i 1800 po szkodzie.

Dostaniesz wtedy 200zl i sprawa zostanie zamknieta. Ewentualnie bedziesz mogl znalezc warsztat co bedzie lepil te drzwi ale wtedy nawet 1zl nie zobaczysz z tej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ano moze wycenic naprawe na 3500 a wartosc auta na 2000zl przed szkoda i 1800 po szkodzie.
Dostaniesz wtedy 200zl i sprawa zostanie zamknieta.
Kolego nie wygląda to tak tragicznie. Ubezpieczyciel nie ma prawa dysponować nie swoim mieniem, wiec właściciel pojazdu może naprawiać swoje auto do jego pełnej wartości przed szkodą. Innymi słowy, jeśli ubezpieczyciel oszacuje wóz na 2 tyś, to faktura za naprawę nie może być większa od tej kwoty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak wyglada procedura likwidacji szkody.

Tylko tutaj nie mamy do czynienia z autem o realnej wartosci np 20stu tysiecy tylko 2, max 3.

Wg eurotaxu mozliwe, ze jeszcze mniej.

Kolega stara wyciagnac ile sie da co tez rozumiem. Jedynie smiem twierdzic, ze te 800zl biorac pod uwage powyzsze jest kwota wystarczajaca na likwidacje tej szkody.

Oczywiscie mozna sprobowac napisac odwolanie, moze podwyzsza o stowke czy dwie, ale o kwocie rzedu 2 czy 3 tysiecy mozna zapomniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wcześniej napisał kup drzwi w kolorze przełoż całe a 600zostanie w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...