Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1995 Alarm] Krańcówki drzwii do alarmu, gdzie podłaczyc?


Gość elmo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam nastepujacy problem gdzie podpiac do alarmu sygnał masy od otwartych drzwi przednich, nie chce ingerowac w drzwii, chciałbym sie podłaczyc pod orginalne kabelki ktore daja impuls do zapalenia lampki kabinowej. Ktorej to kabelki ew. jakis opis (kolorki) ? Za wszelki info bede bardzo wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód koloru brązowo-białego 0,35mm, złącze koloru brązowego, lewy przedni słupek.

Powinno byc tak jak napisałem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ci napisał staniek chodzi dokładnie o dół lewego słupka (nakładka pod dzwignią otwierania klapy)

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobralem sie w koncu do tego i otwieram a tam masa przewodów szukałem tego brązowego z białym ....i nie znalazłem..... tu mam fotke poniżej, moze mi ktos jakos to prosto wytłumaczyc gdzie to bedzie? i czy to ten napewno kolorek? przypominam ze szukam kabla na ktorym pojawia sie masa po otwarciu drzwii.

ssss.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi być brązowo biały przewód napisz czy go nie ma wogóle czy jest i jest na nim masa cały czas

ewentualnie brązowo żółty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jutro bede probował szukac bo dostep tam ze swiatlem jest trudny, a jeszcze jedno ...to na tym kablu jest masa cały czas???? ja potrzebuje takiego na ktorym po zamknieciu drzwi jest zero , a po otwarciu masa.

Walka z alarmem trwa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi być brązowo biały przewód napisz czy go nie ma wogóle czy jest i jest na nim masa cały czas

ewentualnie brązowo żółty

Tak jak napisał kapsel szukaj brązowo białego bo musi byc :exclaim:

Przewód ma przekrój 0,35 milimetra kwadratowego-znaczy się jest cieniutki.

O ile się nie mylę to brązowo-żółty obsługuje jedynie drzwi kierowcy.

a jeszcze jedno ...to na tym kablu jest masa cały czas???? ja potrzebuje takiego na ktorym po zamknieciu drzwi jest zero , a po otwarciu masa.

Masa po otwarciu drzwi (którychkolwiek).

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak

brązowo-biały wszystkie drzwi

brązowo-żółty tylko drzwi kierowcy

pytałem czy może masa jest cały czas bo może być walnięty któryś wyłącznik

w tych kostkach masz też kierunki czarno biały, czarno zielony

:a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc, okazało sie ze ten przewodzik jest w pierwszej kostce na samej gorze, podpiałem sygnał do alarmu i teraz którekolwiek drzwi otworze to wyje :-) jest super :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no to u mnie już nie ten tego.

A4 z 97 roku.

Brązowo-żółty jes ti owszem i drzwi kierowcy działają, ale brąz-biały już nie chce działać a lampka się plai po otwarciu np tylnych.

Co wiecej brąż szary i brąz-biały w tej kostce (pierwsza z góry po lewej) to otw i zamykanie centralnego. Podaje na nią (odp na jeden przy otw i na drugi przy zamykaniu) masę po przekręceniu kluczyka w drzwiach.

Sprawdzałem każdy kabel w tej kostce i żaden nie daje masy po otw innych drzwi.

Sprawdzałem też tą malutką z brzegu żółta z 2 kablami (brża-biały i zielono-biały) też nie to ;).

Macie może pomysł gdzie ustrojstwa szukać bo trochu głupio mieć alarm reagujący tylko na drzwi kierowcy ;).

Kierunkowskazy ustaliłem (3 kostka od góry od lewej) zasilanie też, po stacyjce + też, centralny mam - tylko choroba brakuje mi tych drzwi.

A przy okazji mam pytanko do znawców wypozażenia A4.

Nie mem mod komfortu (nie grzeją zamki brak bez nr.xx) ale np szybjy po przekręceniu kluczyka się domykają - myślałem że te dwie rzeczy mają są razem?

Widzę że tak nie jest? Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info - wszystko jasne.

Pilota nie mam do autka - czyli domykanie jest

(otwieranie też jest z kluczyka ;) ), grzania zamków nie ma.

A juz myślałem że coś nakombinowane z tym komfortem.

Centralny jest z drzwi dwoma "-" sterowany.

Własnie alarmik podłączam - jeszcze mi została do znalezienia ta cholerna krańcówka od 4 drzwi i przeciągnięcie przewodów pod maske do wyjca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te które są zwierane do masy jak przekręcam kluczyk.

Są dwa - jeden zwierany przy otwarciu, drugi przy zamknięciu.

Są w górnej lewej kostce.

Próbowałem zasterowac tym zwierajac je do masy kabelkiem i chodzi ładnie, nawet domyka drzwi jak jest dłużej zwarte.

Kluczyk wg miernika tez zwiera to do masy, więc mam nadzieję ze będzie to OK.

Czyżbym czegoś nie zauwazył lub był nieświadom?

Ciągle przede mn a znalezienie kabelka od krańcówek ze wszystkich drzwi, w tej kostce (górna lewa) od lewych drzwi go nie ma - jest tylko stricte od drzwi kierowcy.

Przeciągnięcie kabla do wyjca i wymyślenie sprytnego sposobu na nieodpalenie auta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te które są zwierane do masy jak przekręcam kluczyk.

Są dwa - jeden zwierany przy otwarciu, drugi przy zamknięciu.

Są w górnej lewej kostce.

Próbowałem zasterowac tym zwierajac je do masy kabelkiem i chodzi ładnie, nawet domyka drzwi jak jest dłużej zwarte.

Kluczyk wg miernika tez zwiera to do masy, więc mam nadzieję ze będzie to OK.

Czyżbym czegoś nie zauwazył lub był nieświadom?

Ciągle przede mn a znalezienie kabelka od krańcówek ze wszystkich drzwi, w tej kostce (górna lewa) od lewych drzwi go nie ma - jest tylko stricte od drzwi kierowcy.

Przeciągnięcie kabla do wyjca i wymyślenie sprytnego sposobu na nieodpalenie auta ;)

Woj-o, ja też znalazłem tylko drzwi kierowcy(brąz-żólty), więc jak znajdziesz napisz. Póki co znalazłem na jakimś opisie, że brąz-czarny cienki albo brąz biały cienki sa od masy po otwarciu drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare, Ale napiszę - nie znalazłem. Wszystkie przedzwonilem tam są tylko drzwi kierowcy.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...