Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stawiam dobrą butlę za pomoc w diagnozie:)


Gość radzio33c

Rekomendowane odpowiedzi

Tak trzeba sprawdzić czy wartości nie zmieniły się i nie zgodzę się że twierdzeniem, że jeśli nie były ruszane te sruby to nie ma opcji żeby się odkrecily u niego były ruszane to fakt, ale były dokrecone conajmniej z zalecanym momentem mało tego zostały zabezpieczone stop gwintem i zalakowane dodatkowo w miejscu gdzie wychodzą, więc w życiu bym nie pomyślał że mogły by się odkręcić. Moim zdaniem poluzowanie się ich jest konsekwencją długiego użytkowania auta ze źle ustawionym rozrzadem... I było by to też logiczne zbyt duże odchyłki w 93 grupie = wibracje silnika na wolnych i w granicach 2000-2500 obr. W tym momencie najbardziej po d*pie dostaja te koła bo ECU chce to jakoś wywazyc za pomocą ich... Może się mylę ale takie jest moje zdanie.

hmm troche mnie żeś pan nastraszył bo u mnie były dwa wariatory odkręcane :unsure: może pojade skontrolować to jak się sprawa ma bo już 30tyśków za mno. Nie mniej jednak mój mechanik znał temat odkręcania się owych śrubek bo złożył to do kupy dokręcił , jeździłem tydzień i wróciłem na ponowne dokręcenie i ustawienie rozrządu. Przewalając kilka stron nie znalazłem aby się komuś odkręciły fabrycznie nie ruszane zawsze była wcześniej jakaś ingerencja mechanika, może po prostu nie trafiłem na taki post .

Edytowane przez Kruk_89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może fabrycznie mają jakiś lepszy stop gwint

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie są nowe śruby zakładane. I przy wymianie paska niektórzy też zalecają wymienić je na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste u mnie pierwsze co to nowe sruby były na koła i wałki u kolegi zresztą też tak twierdzi choć skoro ktoś mu źle rozrząd ustawił to dziwne trochę żeby wiedział że srubki też do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli wymienione na nowe to może dokręcone nieodpowiednim momentem bez klucza dynamometrycznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...