Skocz do zawartości
IGNOROWANY

słabe światła, xenon czy bi-xenon?


mateusz16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wydaje mi się że słabo świecą mi światła w aucie Audi a4 b8 2013 rok, jak sprawdzić czy mam xenon czy bi-xenon? W Audi a4 b6 gdzie miałem bi-xenon z soczewkami od B8 lepiej świeciły....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy ori, w ogłoszeniu było napisane bi-xenon skrętny. Ale jak dla mnie to słabo świecą. Wypalone soczewki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B8 jest halogen albo bixenon (skrętny lub nieskrętny).

Nie ma innych opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest bixenon to powinien przyzwoicie oświetlać drogę a ja nie jestem zadowolony, światła mijania jeszcze jakoś świecą ale drogowe wydaje mi się że słabo, przynajmniej porównując do b6 z soczewką od b8. Soczewki da się wymontować z lampy bez problemu żeby ocenić ich stan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz od kogoś pożyczyć żarniki to załóż i zobaczysz czy nie są już do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej będzie podjechać do jakiejś firmy która zajmuję się regeneracja xenonów i zmierzą Ci poziom lumenów. Będzie wtedy wiadomo czy wszysko jest ok czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd pomysł, że mogą być temu winne przetwornice.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogowe w b6 lepiej Ci świeciły bo miałeś bi-xenon + halogen a w b8 tylko bi-xenon. Możliwe też, że masz źle ustawione i wiązka światła świeci Ci po bokach. Najlepiej zaobserwować to włączając drogowe we mgle. Powinny świecić prosto i daleko

Druga opcja to możliwe, że żarniki już słabe.

Edytowane przez r102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie drogowe świecą jakby bardziej na boki niż prosto..... Da się to ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak którymś z pokręteł

qjWNsm6.jpg

Jedno jest odpowiedzialne za regulację góra-dól a druga lewo prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ,rozklej sobie te lampy wyczyść soczewki i bedziesz miał jak nowe.te lampy rozklejaja sie bezproblemowo.

po rozklejeniu ,odkrecasz pare srubek wyjmujesz ramke a ringami i masz dostep do soczewki ktorą bezproblemowo wyciagasz na zewnatrz.

Zdarza sie że soczewki slabiej swieca poniewaz podczas swiecenia palnika wytwarzaja sie opary ktore osiadaja na odblasku .jak cos to mozesz poslac mi lamy to ci ogarne i wrazie czego wymienie soczewki na idealne jakies jak twoje beda znyrane (w co wątpie bo to nowe auto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw je dobrze ustaw, a później zabieraj się za wymianę soczewki. W polifcie ciężko dobrać się do soczewki (dużo plastikowych zatrzasków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę ustawiał tymi pokrętłami to pozmieniają się światła mijania oraz drogowe tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, soczewka ma tylko jeden strumień światła. Długie są tylko uruchamiane przez otwarcie przesłony. Tak jak pisałem wyżej najlepiej ustawiać we mgle lub na długiej prostej drodze w ciemnościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut i soczewka jest na wierzchu.

Co do ustawiania świateł To skocz na stacje diagnostyczna ustaw krótkie i będziesz miał, bo przeciez krótkie i długie to jedno ustawienie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja diagnostyczna ustawi tylko góra-dół a boki mają w d*pie. Może w aso ustawią lepiej ale też wątpię. Najlepiej samemu tak jak opisałem wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie

czy jak mam taka lampe:image.pngo takim numerze i potrzebuje kupic druga to czy musi miec taki sam numer???? i czy jest to skretna czy nie?? i co sie stanie jak kupie z innym numerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...