Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z przyuczaniem VIN w klimatroniku


inhosik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w a4 b7 od początku po zakupie mam błąd 01794 - Control Module Incorrect Chassis (VIN).

Nie mogę przyuczyć vin auta, robię wszystko tak jak w opisach czyli adaptacja kanał 81 wpisuje 26467 naciskam test i lipa, bo po wciśnieciu test napis save jest szary i nie można go wcisnąć. Próbowałem to już na różnych wersjach kabla vcds, jeździłem po kumplach, ciągle to samo. Co robię nie tak? filmik przedstawia próbę zakodowania:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykluczam lipne kable, zwykłym kablem kkl jak mniemam też już próbowałeś, to zostaje jeszcze sprawa tego że, nowy sterownik musi mieć zgodne kodowanie z poprzednim.

Jeśli masz podgrzewaną przednią szybę to zakoduj 00010. Dopiero później spróbuj przyuczenia.

  • 00?xx: Chassis
    • 0 = Sedan/Avant
    • 1 = Cabrio
  • 00x?x: Heated Windshield
    • 0 = Heated Windshield not installed
    • 1 = Heated Windshield installed
  • 00xx?: Sunroof
    • 0 = No Sunroof OR Normal Sunroof
    • 1 = Sunroof with Solar Cells
Edytowane przez brateq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem panel klimy, okazuje się że mam założony panel z 2001 roku czyli od b6, o numerze 8E0 820 043. Mam b7 z 2005r, po vinie w etce pokazuje że powinienem mieć panel o numerze 8E0 820 043 BL. Na to wychodzi że poprzedni właściciel wymienił panel na starszy bo wątpię w to żeby serwis tak wypuścił. Dziwne bo panel 8e0820043 jest pod 1 din a ja mam rnse i powinno być pod 2 din więc możliwe że ktoś zmienił przedni plastik w panelu. Tak czy siak pytanie, czy klimę od b6 nie da rady zakodować do b7? Może w tym tkwi problem. Chyba zamówię z allegro tą z końcówką BL i zobaczę, w tej co mam miałem regulację temp do 18 stopni, w tej BL powinna być do 16 więc troszkę inna jest, może dlatego nie podchodzi vin.

DSC_1482.jpgDSC_1483.jpg11111111111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brateq w B7 nie było podgrzewanych szyb :hi:

Jak dla mnie to dziwne :eusathink:

Hehe myślałem że to białe kruki ;) Całe życie człowiek się uczy. Dziękuje

inhosik

A wlepka pod kanapą nie powie co było na wyposażeniu?

Może ktoś przerabiał panel pod RNS-e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rnse bylo wypuszczone razem z autem. Mam rozkodowany vin.

Temat ogarniety. Założyłem panel z końcówką BL taki jak powinien być i vin udało się zaadaptować. Teraz mam regulację do 16 stopni. Najwidoczniej panel od b6 nie da rady zaadaptować vin w b7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...