Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Wibracje nadwozia


tom450

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Mam dziwne drgania nadwozia przy predkosci okolo 80-110h.Najgorzej jest na wysokim biegu przy niskich obrotach.zmienilem juz kola i tarcze hamulcowe,biore pod uwage jeszcze poduszki silnika albo skrzyni i kolo zamachowe o ile mam dwumasowe,nie wiem tego.Czy ktos z Was mial takie objawy?Gdzie szukac przyczyny?Audi kupilem niedawno z takimi objawami,bylem przekonany ze to opony ale niestety.Prosze o podpowiedz,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może półosie skrzywione :mysli:

ale to chyba byłoby już czuć przy mniejszych prędkościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Mam dziwne drgania nadwozia przy predkosci okolo 80-110h.Najgorzej jest na wysokim biegu przy niskich obrotach.zmienilem juz kola i tarcze hamulcowe,biore pod uwage jeszcze poduszki silnika albo skrzyni i kolo zamachowe o ile mam dwumasowe,nie wiem tego.Czy ktos z Was mial takie objawy?Gdzie szukac przyczyny?Audi kupilem niedawno z takimi objawami,bylem przekonany ze to opony ale niestety.Prosze o podpowiedz,pozdrawiam.

Poduszki silnika lub plecionka wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tom450 mam podobnie tyle ze od silnika - sprawdz czy na postoju jak zwiekszysz to obroty to czy ci nie wpada w takie wibracje.U mnie jak sie zaczely to bylem tez przekonany ze to kola , moze jakis lozysko itp a to mi wibruje silnik przy 1800-2000 tys i przenosi na cala bude i czuc to wlasnie na 4, 5, 6 biegu przy predkosciach 70-120

http://www.a4-klub.pl/smf/b7_blb_wibracje_silnika_przy_18002000_tys_obrotow-t56180.0.html;msg601577#new

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam *turdzi*,ja tez jestem z Oslo.Sprawdze te obroty na postoju ale jezeli tobie kolo dwumasowe nie pomoglo to chyba trzeba szukac jak mi koledzy radza-poduchy i plecionka wydechu.U mnie sprzeglo pracuje idealnie wiec chyba narazie daruje sobie wymiane dwumasa.Gdybys rozwiazal u siebie problem to daj znac co bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam serdecznie - jak znajdziesz swoja przyczynę to tez mi daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plecionka wydechu.

napewno nie.Plecionka daje wibracje tylko na ciepłym silniku i to na biegu jałowym :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na przeniesienie napędu (półosie, przeguby) bo z tago co pisałeś to te drgania zależne są od prędkości a nie od obrotów silnika :mysli: Może sprawdz auto na rolkach w stacji diagnostycznej pod wzglendem oporów toczenia :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plecionka wydechu.

napewno nie.Plecionka daje wibracje tylko na ciepłym silniku i to na biegu jałowym :gwizdanie:

U mnie wydech wpada w rezonans również na zimnym silniku. Zerknij co napisał tom450:

Najgorzej jest na wysokim biegu przy niskich obrotach.

Najczęściej przy niskich wartościach obrotów wibracje przenoszone są na nadwozie przez wydech. Ewentualnie mogą być to jeszcze półosie.

Przyszło mi jeszcze do głowy łożyska w skrzyni. Nie masz problemów z nierównym ruszaniem z 1 biegu lub skakaniem silnika na skręconych kołach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie do końca wiem co może wibrować w półosiach wcześniej by slyszal przeguby tez na skręconych kolach :mysli: bo nie do końca wiem jak sama półoś moze sie skrzywic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo(wymieniłem plecionkę, koło zamachowe plus sprzęgło, poduchy pod skrzynią,tarcze hamulcowe z przodu) i powiem ci kolego tak zostały mi jeszcze tylko poduch pod silnikiem ale są raczej dobre,a wibracje jak były tak dalej są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja mam na zegarze 190 000 ale w to nie wierzę myślę że ma 240 000 przelatane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy to samo, bo widzę że masz silnik benzynowy, no chyba że miałeś coś takiego w dieslu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z przykrością stwierdzam , że mam to samo . Tyle tylko , że u mnie lekkie wibracje powstają tylko przy dodawaniu gazu i to na 4 i 5 biegu . Przy prędkości 130km/h wydaje się , że zanikają . Opony i felgi wykluczam bo i na letnich i na zimówkach tak samo . Nie są to jakieś duże drgania ale denerwujące bo trochę przypominają bicie na którymś kole . Przebieg u mnie 200 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w afn to już jest inna bajka tam jest dwumas.... a przy twoich wibracjach mogą być tarcze hamulcowe krzywe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwagierek miał to samo a dlatego ż autko było bite i półoś była delikatnie skrzywiona auto sam sprowadzał remontował, więc zapoznaj się z historią swojej fury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...