Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Piszczenie w głośnikach!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Wydarlem radio w celu podłączenia bez tego adaptera ale chyba się nie da tego podpiąć bez innego adaptera ponieważ jedna kostka od głośników nie pasuje... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 3 kostki w sumie. 2 Iso (brązowa od głośników a czarna zasilająca radio) trzecia czerwona jest mini iso (tej nie podłączysz do tego radia. 

Te dwie ISO powinny dać się podłączyć do tego Kenwooda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam 1 ISO z zasilaniem i 1 czerwoną z głośnikami. I jeszcze przynajmniej 2 inne jako pozostałość po TV i Rns-e chyba ale to zupełnie inne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kabli wchodzi do tej czerwonej kostki i na jakie piny? Zrób zdjęcie dokładnie. 

20201103_202908.jpg

Widzę, że już jakiś mistrz tam "fachowo" grzebał. Nie dziwne, że piszczy. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysiek2808 napisał:

Hmm mam 1 ISO z zasilaniem i 1 czerwoną z głośnikami. I jeszcze przynajmniej 2 inne jako pozostałość po TV i Rns-e chyba ale to zupełnie inne.

No tak, brązowej nie ma w bose. Zapomniałem:doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest udrutowane rzeczywiście ale mam nadzieję, że nie będę musiał dochodzić co autor tego dzieła miał na celu :-(

IMG_20201104_161555.jpg

IMG_20201104_161517.jpg

IMG_20201104_161505.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz miernik ustaw go na sprawdzanie przejścia i sprawdź czy na wpiętych kostkach, ten czarny kabel (masa sygnałowa, Pin nr. 3 mini iso) ma przejście do masy auta. Nie powinna mieć. 

20201104_163511.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wypnij tą czerwoną kostkę i sprawdź czy na tej samej pozycji (pin nr.3 )oryginalnej czarnej szerokiej mini iso kostki też jest przejście do masy auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wypięciu czerwonej kostki i mierzeniu od strony samochodu na brązowym przewodzie do masy zapalniczki wychodzi duży opór 1050 ohm czyli prawie brak przejścia. Widzę/mam nadzieję, że jesteś na tropie ;)

Edytowane przez Krzysiek2808
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodz na to, że albo Twój adapter podaje masę karoserii na masę sygnałową albo Twoje radio. Swojego czasu radia Kenwood miały problemy z pętlą masy i piszczeniem. 

Wypnij przejściówkę z kostki radia i zmierz na kostce iso wychodzącej z radia (w tej części do której brązowa kostka wchodzi) na poniższych pinach czy jest przejście na mase z karoserią. 

 

20201104_201958.jpg

20201104_202449.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierząc na wskazanych na zielono pinach na kostce od strony radia do masy mam opór około 450 ohm na każdym tak samo. Zmierzyłem również na pinach powyżej czyli 1, 3, 5 i 7 do masy i jest to Samo. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, pomiar na wypiętej tylko brązowej kostce. Czy z radia też wypiąć?

Edytowane przez Krzysiek2808
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałeś. Tylko brązowa miała być wypięta. Te piny 2,4,6,8 to masa sygnałowa czyli bieguny  ujemne głośników. Powyżej te 1,3,5 7 to bieguny dodatnie głośników. 

Masz może jakieś inne radio gdzieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością na tym samym adapterze?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adapter do radia był inny bo radia mają inne złącza i muszą mieć dedykowane adaptery. Jeżeli chodzi o adapter bose to tak, ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...