Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasysa płyn ze zbiorniczka


Wolf1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :hi:

Silnik B8 CAHA ostatnio na kompie wyskoczyl mi komunikat zeby dolac oleju zagladam pod maskę w celu jego uzupełnienia a w zbiorniczku płynu chłodniczego jest ponizej kreski minimum. Pomyslalem ze uzupełnienie ale przy odkrecaniu korka zaczelo bulkac w zbiorniczku i wskoczył pod max. Silnik był gorący. Węże nie wiem czy jakos specjalnie twarde. Czym to moze byc spowodowane bo to chyba nie jest normalna sytuacja? W b7 BRD Niczego podobnego nie było..

Autko nam nie długo jeszcze na miękkim dowodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyskoczyl mi komunikat zeby dolac oleju zagladam pod maskę w celu jego uzupełnienia a w zbiorniczku płynu chłodniczego jest ponizej kreski minimum

Co ma olej do płynu chłodzącego?

Stać na równym, zimny silnik i dolej płynu chłodzącego pomiędzy minimum a maximum. Na gorącym silniku odradzam odkręcanie gdyż panuje tam ciśnienie i płyn jest gorący a wiadomo różne przypadki chodzą po ludziach :)

Jeżeli nie masz wycieków oleju a zauważysz że poziom oleju się podnosi to gdzieś nastąpiła nieszczelność i płyn chłodzący wlatuje do miski olejowej.

Edytowane przez strikerrr11500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma olej do plynu ze przy okazji jego uzupełniania rzucił mi sie w oczy niski stan plynu chłodniczego również. Co mam dolac?? Przecież jak odkrece korek to plyn wraca do maximum spowrotem? Źle sie wyrazilem w poście na początku bo nie rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jaki stan jest na zimnych silniku, bo kolega strikerrr11500 też się w tej kwestii jasno wyraził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan rano na zimnym w garażu był niewiele pinad mininum po odkrecenuiu korka bulgota i wraca na max. Oleju nie przybywa raczej skoro musialem dolac a plynu nie musze dolewac bo gdy popuszcze korek to wraca na pelny stan

Stan rano na zimnym w garażu był niewiele pinad mininum po odkrecenuiu korka bulgota i wraca na max. Oleju nie przybywa raczej skoro musialem dolac a plynu nie musze dolewac bo gdy popuszcze korek to wraca na pelny stan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie malo co sie wróci sam właśnie. Moze to być korkiem od zbiorniczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie w b6 awx. Czy zimny, czy ciepły w zbiorniczku jest stale ciśnienie i gdy odkrece korek to poziom płynu podnosi się do góry. Też nie mogę dojść co może być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie w b6 awx. Czy zimny, czy ciepły w zbiorniczku jest stale ciśnienie i gdy odkrece korek to poziom płynu podnosi się do góry. Też nie mogę dojść co może być przyczyną.

Ile juz z tym jeździsz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd pamiętam. Nic niepokojącego się nie dzieje, lecz daje do zastanowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę grzebałem po internecie i wyczytałem ze przy takich objawach moze ponoc byc to uszczelka..

Auto niedawno kupilem i troche mnie to martwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na dostawanie się spalin do układu chłodzenia :naughty:

Przyczyn może być kilka, nieszczelna chłodnica spalin, dmuchnięta uszczelka pod głowicą lub pęknięta głowica, bloki silnika raczej nie pękają ( chyba że od mocnego przegrzania motorówki bez płynu chłodzącego w układzie ) :(

Do zrobienia test na obecność spalin w układzie chłodzenia , pomiar szybkości narastania i ciśnienia maksymalnego w układzie chłodzenia podczas mocnego przyspieszania :hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowilem sie z mechanikiem na wtorek przyszły zobaczymy co to będzie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zrobilem tego gdyz jestem za granicą ale wkrótce umowie sie z mechanikiem.Zdazylem zrobić test na obecnosc spalin w płynie i wyszedł pozytywnie. Tak wiec nic nowego nie bedzie procz tego co opisał kolega Piotr wyżej w swojej wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...