Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz mocniejszego turbo po chipie 1.9 TDI BKE 115KM


peju

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik 1.9 TDI BKE 115KM

Obecnie jest po chipie. Wymienilem tez pompki bo spalanie bylo za duze a regeneracja nic nie dala.

Przede mna wymiana turbiny bo bierze olej.

4 lata temu byla regenerowana bo sie wylaczala ale to nie rowzwiazalo problemu oleju.

tak wiec kolejna regeneracja okazala sie lipą.

przez ten czas myslalem ze ten silnik tak ma bo zdania byly podzielone ale niedawno kiedy po dolewce 0,5l i przejechaniu 150km znow mi zawolal o olej to wyszlo ze cos jest nie tak. mechanik znalazl wyciek w pompie vacum - bylo tam mocno zazygane olejem i ropa. po wymianie 2 miesiace minelo i znow zawolal o olej.

Do rzeczy. Wiem juz i zostalo to sprawdzone ze to wina turbo. Na forum byly tematy z pytaniemi czy montaz turbo AWX cos sam w sobie da i byly odpowiedzi ze nie. Ale gdy auto jest po chipie? Czy tu tez bedzie podniesiona moc czy trzeba cos jeszcze robic?

Dodatkowo jak sprawa ma sie ze spalaniem? sam chip obniza lekko spalanie. a dodanie do tego mocniejszej turbiny ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodanie mocniejszej turbiny nie obniży Ci spalania, ale też krzywdy nie zrobi.
Większe turbo może dać lepsze rozłożenie momentu, bo w momencie gdy małe turbo już puchnie, to duże dalej dmucha należyte ciśnienie.
Ale ogólnie nie powinieneś mieć problemów po takiej przekładce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to rozlozenie momentu moze byc lepsze ale to samo w sobie jeszcze bardziej mocy nie podniesie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli zależy Ci na spalaniu a przy wymianie turbo chcesz po prostu coś ugrać to pomyśl o hybrydzie. Odczuwalnie poprawi się góra i reakcja na gaz, spalanie przy delikatnej jeździe najprawdopodobniej spadnie.

Nie masz problemów z montażem ale soft należy skorygować

jeśli chodzi o wady.. hybrydy uzależniają.. na normalnej suszarce nie będziesz chciał jeździć.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym spalaniem chocilo mi bardziej o to czy nie wzrosnie? nie musi spasc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam avb 101 km, który mial chipa na 128 km. Po wymianie turba od awx wyszło na hamowni 137 km i faktycznie lepiej ciągnęło autko w całym zakresie obrotów. Po kolejnym chipe (korekcji o nowa turbine) bylo 162 km i 380 nm wtedy byla zabawa :). Co do spalania to wiadomo bedziesz wciskal to spali wiecej ale ogólnie wielkiej rożnicy nie odczułem w spalaniu - mniej wiecej na tym samym poziomie.

Edytowane przez zadzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tutaj mam możliwość szukac tylko AWX 130KM od b6 czy bezproblemowo można podpiac z b7 ale od 2.0 140 lub 170KM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z b7 140 km to jest to samo co awx, do większego turbo ze 170 km to braknie pompek i potrzebny fmic, turbo awx program i pod 160 km powinno być,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jeśli nowe awx kosztuje 2200 swoje sprzedasz za parę stowek to bym nigdy nie dał za regenerację 1200zł ,u mnie w pasku avf siedzi orginalna turbina program przy 270 tys teraz prawie 400 tys przelotu, jeśli zmierzasz jeździć tym autem długo warto się nad nową zastanowić i mieć spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup regenerowna http://www.regmot.pl/gość ma na stanie wysylka kurierem na podmianke odsylasz stara turbo awx 550 zl juz z kurierem rok gwarancji. Ja tam regenerowalem turbo brd, znajomi kupowali tez turbiny do awx i wszystko smiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam silnik Turbo Hybryda awx+wtryski AR od awxa i teraz na Starym programie miałem 157km i 356nm w poniedziałek jadę na korektę to konkretnego człowieka będzie dobrze coś czuję bo już fajnie śmiga. A ori 115km to kompletnie nie ma czym jechać :/

Jak zrobię korektę to wstawię wykres :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup regenerowna http://www.regmot.pl/gość ma na stanie wysylka kurierem na podmianke odsylasz stara turbo awx 550 zl juz z kurierem rok gwarancji. Ja tam regenerowalem turbo brd, znajomi kupowali tez turbiny do awx i wszystko smiga.

Tzn. Że za 550 zł kupuje u nich turbine awx na gwarancji 1 rok, oni mi wysyłają, a swoją brb wysyłam na wymianę ?

Edytowane przez tomekxp2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam BKE na turbinie AWXa i wtryskach ALkach wyszło spokojnie 170PS i 370Nm

Ja mam tyle na wtryskach AR i turbo awx hybryda

Chce wsawic wykres Ale przez tel nie mogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup regenerowna http://www.regmot.pl/gość ma na stanie wysylka kurierem na podmianke odsylasz stara turbo awx 550 zl juz z kurierem rok gwarancji. Ja tam regenerowalem turbo brd, znajomi kupowali tez turbiny do awx i wszystko smiga.

Tzn. Że za 550 zł kupuje u nich turbine awx na gwarancji 1 rok, oni mi wysyłają, a swoją brb wysyłam na wymianę ?

Tak masz kontakt zadzwon dogadaj sie. Sprawdzony warsztat i cena ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam BKE na turbinie AWXa i wtryskach ALkach wyszło spokojnie 170PS i 370Nm

Ja mam tyle na wtryskach AR i turbo awx hybryda

Chce wsawic wykres Ale przez tel nie mogę

żadna atrakcja wyczynowa, z takimi mocami ok 170, na taką moc to wystarczą seryjne pompki. Ja montowałem ALki ponieważ trafił mi się zestaw za kilka dukatów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyszło tyle na mapsensorze od 115 i jednym słabym wtrysku niedługo będzie poprawka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...