Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opłaty za auto z zagranicy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie mam . Jak wyglądają opłaty za auto 3.0 diesel ile mniej więcej będzie to kosztować może ktoś wie :) . Ściągnięte na kołach do opłat ;) z góry dzięki za pomoc .

akcyza 18.6 % niekoniecznie od ceny z umowy bo przelicznik mają swój, taniej wyjdzie z wyceną rzeczoznawcy.

tłumaczenia jakoś pewnie około 150zł, przegląd 1szy w kraju 100zł (chyba że ważny to można uzupełnienie danych do dowodu zrobić koszt 60zł)

no i w wydziale za tablice 245zł plus jakaś tam opłata chyba dokładnie wyjdzie 252zł.

Do tego jeśli auto nie z Unii to cło ( Vat) w Niemczech można opłacić bo taniej- 19% u nas 23%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend był artykuł na wp.pl, że PIS prawdopodobnie obniży znacząco tą akcyzę za silniki powyżej2 litrów, także warto poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend był artykuł na wp.pl, że PIS prawdopodobnie obniży znacząco tą akcyzę za silniki powyżej2 litrów, także warto poczekać.

27 maja bylo czytanie projektu ustawy, zaraz wrzuce linka do sprawy

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

projekt z 9 marca 2016

Art. 1. W ustawie z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz. U. z 2014 r. poz. 752, z późn. zm.1) ) w art. 105 pkt 1 otrzymuje brzmienie: „1) 4,6% podstawy opodatkowania – dla samochodów osobowych o pojemności silnika powyżej 2000 centymetrów sześciennych;”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

projekt z 9 marca 2016

Art. 1. W ustawie z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz. U. z 2014 r. poz. 752, z późn. zm.1) ) w art. 105 pkt 1 otrzymuje brzmienie: „1) 4,6% podstawy opodatkowania – dla samochodów osobowych o pojemności silnika powyżej 2000 centymetrów sześciennych;”.

http://www.senat.gov.pl/prace/senat/inicjatywy-ustawodawcze/inicjatywa,14.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżam kotleta !

potrzebuję pomocy w kwestii formalnej

mam w opcji zamianę samochodu.

samochód jest sprowadzony z Niemiec, nie opłacony. chciałbym wiedzieć jakich opłat muszę dokonać, aby w pełni prawnie jeździć już autem w Polsce ? z tego co wyczytałem to:

- muszę jeszcze się zapytać czy został wyrejestrowany z zagranicy

- zapłacić akcyzę

- przetłumaczyć papiery

- zrobić przegląd

- podatek w urzędzie skarbowym przy wymianie (???)

- przerejestrować samochód

- wykupić OC

Gość od którego chcę zakupić auto mówi że koszt wszystkich opłat wyniesie 600 zł (bez OC oczywiście)

i tyle ? czy któryś z tych podpunktów jest zbędny ?

wyczytałem gdzieś że opłata skarbowa nie obowiązuje osoby które posiadają auto ponad 7 miesięcy.

proszę o pomoc, sprawa pilna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...