Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Centralny zamek - zamyka ale nie otwiera...


Killer1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

W mojej a4 pojawił się problem :kwasny: kiedyś już wystąpił - po kilku dniach samo się naprawiło a przedwczoraj znów :kwasny:

Centralny zamyka ale nie otwiera ani z pilota ani z kluczyka - nie zależnie czy otwieram drzwi pasażera czy kierowcy(oczywiście nie otwiera pozostałych drzwi, bo wiadomo, że drzwi które otwieram kluczem są otwarte)

Pompkę słychać tylko jak zamykam, i faktycznie zamyka, klikam na pilocie raz jeszcze i cisza, klikam raz jeszcze i znów zamyka... (z kluczyka to samo)

Podejrzewam, że w którymś zamku coś się wysypało i sterownik ciągle widzi otwarte drzwi... pytanie tylko ja ustalić który to zamek ? czy jeśli ściągnę tapicerkę z drzwi i odepnę kostkę to powinno ruszyć?(jeśli to to)

Błagam o pomoc, bo nie idzie się dostać do bagażnika(oczywiście z kluczyka nie da się otworzyć :angry: ) i do wlewu paliwa :facepalm:

//EDIT

Okazuje się, że sterownik widzi jakby centralny był cały czas zamknięty - po zamknięciu drzwi oświetlenie gaśnie od razu, niema tego oczekiwania...

Edytowane przez Killer1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot oryginalny czy dokładany? Widzę że masz sedana - masz składaną kanapę?

Masz w środku przycisk do zamykania/otwierania? Jeśli tak jest jakaś reakcja na naciśnięcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot jest od alarmu... Kanapa składana, mam dokładnie ten alarm http://audiojar1.home.pl/userdata/gfx/1050fdb66af2ee25fa1fba0b5d939457.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to problem może tkwić albo w sterowniku albo w pompce? Spróbuj odpiąć ten dokładany sterownik i zobacz czy będzie reakcja na kluczyk, jeśli nie to najprawdopodobniej pompka padła

Jeśli masz możliwość złożenia kanapy to do pompki się dostaniesz, będzie ciężko ale się da. Możesz sprawdzić probówką czy będzie działać centralny zapoznając ją do masy i po kolei wszystkie kable , na jednym powinno otwierać a na jednym zamykać ( nie pamiętam niestety kolorów)

Czy po otwarciu drzwi ci się lampka w środku? Wszystkie drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość złożenia kanapy to do pompki się dostaniesz, będzie ciężko ale się da. Możesz sprawdzić probówką czy będzie działać centralny zapoznając ją do masy i po kolei wszystkie kable , na jednym powinno otwierać a na jednym zamykać ( nie pamiętam niestety kolorów)

Do każdego pinu dawać masę? nie ma tam napięcia? :D

Czy po otwarciu drzwi ci się lampka w środku? Wszystkie drzwi?

Tak, po otwarciu drzwi świeci się lampka, ale po zamknięciu od razu gaśnie, zachowuje się tak jakby centralny był stale zamknięty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do każdego pinu, dlatego przez probówkę - jeśli będzie napięcie to probówka zaświeci. Centralny jest sterowany masą więc teoretycznie po zwarciu do masy odpowiedniego pinu powinien się zamek otworzyć/zamknać. A jak z tym przyciskiem do zamykania/otwierania jest reakcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewnątrz auta obok sterowania lusterkami powinieneś mieć przycisk do otwierania i zamykania drzwi , o ten mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dziwne, na początek odepnij sterownik alarmu i zobacz czy zadziała. Później probówka i jazda z pompką. Jeśli nic nie zadziała to wymiana pompki.

Edytowane przez tfk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tfk83 patrz na opis auta 1995 to jest pierwszy wypust a4.

Złóż kanapę i wyjmij pompkę odepnij przewody giętkie i dmuchnij w nie powinny otworzyć się zamki.

Próbowałeś otworzyć innym zamkiem z kluczyka (innymi drzwiami lub klapą bagażnika)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Alfi,killer pisze że ma sterownik alarmu Anaconda ,jeśli coś blokuje zamek to może być to właśnie ten alarm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:banan: wyciągnąłem pompkę, prze-lutowałem wszystkie podejrzane luty, niektóre nie podejrzane też :D i działa, najciekawsze jest to, że robiłem to może ze 3-4 lata temu? (być może coś wtedy skopałem aaalbo to nie to i przez przypadek zaskoczyło) :naughty:

gąbka była mokra, jutro dokładnie ją wysuszę i włożę w torebkę foliową, a wolnym czasem poszukam nieszczelności którą woda dostaje się w tamto miejsce :kwasny:

Dziękuję Wam bardzo, za porady i przede wszystkim za chęć pomocy ;-)

Wasze zdrowie :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo ty ;) jak będziesz miał jakieś problemy z elektryką to pisz pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...