Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Audi A4 B6 1.8T BFB konfiguracja gazu?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam! Kupiłem auto, Audi A4 B6 1.8T BFB z instalacją gazową, ostatnio wywaliło mi parę błędów, m.in o zbyt ubogiej mieszance, więc postanowiłem sprawdzić jakie graty tam siedzą, a mianowicie:

- parownik Tomassetto ALASKA AT-09

- wtryski Valtek typ 34

- sterownik Stag 4- ECO

- wielozawór Tomassetto AT. 02

- czujnik ciśnienia AC autogaz PS-01 (klasy 2)

Gdy sprawdziłem parametry doznałem szoku, wtryski ledwo obsługują 130KM, parownik ledwo 120KM, wiec odpowie mi jak to możliwe, że to auto jeździ i to całkiem nieźle? Powinnem jak najprędzej zmieniać graty na inne? Czy jeżeli chciałbym zmienić wtryski na Hana 2000 i reduktor na AC R01 250KM to musiał bym wymienić coś oprócz tych części? Jaka była by orientacyjna cena montażu z regulacją? W przyszłości planuje małe mody na 200-230KM i chciałbym, aby LPG na tym dawało radę. Pozdrawiam!

Opublikowano

Alaska w 1.8T... padłem :grin::grin::grin::grin::grin:

Napisz proszę gdzie to było montowane :)

Opublikowano

reduktor do wymiany i wtryskiwacze do wymiany koniecznie załóż sobie KME Gold lub Turka i herculesy

Opublikowano
  • Autor

Alaska w 1.8T... padłem :grin::grin::grin::grin::grin:

Napisz proszę gdzie to było montowane :)

Auto kupiłem z LPG, ale z kwitów wynika, że gaz montowany był w AUTO ARTMOT (http://www.autoartmot.pl), w okolicy ten zakład nie ma za dobrych opinii (no chyba, że trzeba zrobić przegląd na lewo..). Co najlepsze są autoryzowanym serwisem Staga, wiec ręce opadają...

Postanowiłem, że wymienię reduktor i wtryski sam jednak jestem specjalistą od diesli, nie gazu. Chciałbym założyć reduktor AC R01 czerwony i wtryski Hana 2000 niebieskie w związku z tym mam parę pytań:

1. Czy zakładając wyżej wspomniany reduktor i wtryski będę musiał wymienić/ dołożyć coś oprócz węzy o innej średnicy np wielozawór, jakiś sterownik itp?

2. Czy LPG będę musiał stroić potem od podstaw czy wystarczy podregulować?
3. Kolega brzoza1234 poleca KME Gold i Herculesy, czy będą lepsze niż AC i Hanny? Dodam, że z auta nie chce wycisnąć więcej jak 220KM, a nie chce dopłacać do reduktora, z którego i tak nie wykorzystam pełnego potencjału.
4. Poleci ktoś dobry serwis LPG w okolicy Oświęcimia?
Na koniec powielam pytanie jak to możliwe, że auto na tym reduktorze (alasca) ma niezłego kopa, nie przerywa na wysokich, a prędkość na LPG wyniosła 220km/h? Możliwe, że jest tam dotrysk benzyny? Zauważyłem, że checka wywala i auto słabnie przeważnie, gdy butla jest w 1/4 pełna (pewnie spadek ciśnienia).
Opublikowano

Tak trochę poza tym o co pytałem - zamiast Hanek zamontuj Baracudy 130nl.

Opublikowano

a ja ci mówie weż herki bo są z nierdzewki i po roku nie będą wyglądały jak ze złomu. co do twego reduktora to bym go wymienił na KME

Opublikowano

weż herki bo są z nierdzewki

czy rodzaj materiału użytego do wykonania jest wyznacznikiem jakości?,

może niech kolega poszuka jakichś pozłacanych :grin: ,to dopiero będą wtryski,

do wymiany będzie też wielozawór na butli,

na 100% powyżej przekroczenia jakiejś liczby obrotów ustawione jest podpieranie się pb,

Edytowane przez darko

Opublikowano

zacznij od sprawdzenia czy masz przewód miedziany fi 6 czy 8mm (albo faro) bo jak będzie za mały to ci redek nie wiele pomoże :wink:, ale i tak zestaw do wymiany

Opublikowano

czy rodzaj materiału użytego do wykonania jest wyznacznikiem jakości?,
może niech kolega poszuka jakichś pozłacanych ,to dopiero będą wtryski,

wyobraż sobie że ma znaczenie. zadzwoń do producenta w Radomiu to ci pokażą

druga sprawa widziałeś hany po 1,5 roku lub po 2 latach??

wielozawór zdecydowanie do wymiany

Opublikowano

wyobraź Sobie,że od 17-tu lat zajmuje się montażem lpg i coś tam już widziałem,

Opublikowano

wyobraź Sobie,że od 17-tu lat zajmuje się montażem lpg i coś tam już widziałem,

ok

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.