Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapisywanie trasy


devildrum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym uzyskać informację czy w B6 można zrobić taki myk, jak wyznaczenie trasy np: 500 kilometrów i żeby w tym czasie, na tym odcinku pokazał ile spalił paliwa. Tak żeby można było realnie rozliczyć się z resztą pasażerów.

Reasumując, punkt A do punktu B, trasa 500 km, chcę wiedzieć ile spalił w na tej trasie średnio.

Da się tak zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj pamięci nr.1 komputera.

Ona zlicza od pierwszego odpalenia po dłuższym postoju, tam masz pamięć 2 godzinną. Po tym czasie się resetuje.

Ale dokładne wyliczenie paliwa to Komputer tego ci nie poda.

Jest to możliwe w wersji z Vfiz.

Tam jest możliwość podejrzenia stanu paliwa, zapisujesz w momencie startu, i u celu obliczasz różnicę.

Chyba, że wozisz że sobą kabel.....

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankuj do pełna pod korek i po dojechaniu na miejsce ponowne tankowanie pod korek :) jedyny dokładny pomiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wiem,że to jest jedyny dokładny pomiar. Myślałem,że komputer mi to pokaże. Skoro nie to trzeba będzie coś pokombinować z tą pamięcią dwugodzinna czy coś takiego. Jestem od niedawna właścicielem modelu B6 stąd masa użytkowych pytań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


trzeba będzie coś pokombinować z tą pamięcią dwugodzinna

Nie ma czegoś takiego.

Poczytaj instrukcję obsługi auta,ładnie tam wszystko opisano,łącznie z kasowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli twierdzisz,że można takową trasę sprawdzić ile spalił np.średnio w 500 kilometrowej jeździe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to możesz sorawdzić, ale tylko po przejechaniu trasy. Przed wyjazden wyzeruj pamięć pierwszą i drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięć dwugodzinna oznacza, że wynik jest pamiętany przez dwie godziny od zgaszenia silnika. jeśli w tym czasie nie zostanie odpalony ponownie pamięć się zeruje.

pamięć stała ozn nr2 na FIS jest stała i zlicza ciągle aż do momentu kolejnej kasacji przez kierowcę.

Nie ma wpływu na wyniki pokazywane w pamięci nr1. i nie ma potrzeby jej kasować.

Ale jeśli chcesz osiągnąć konkretny pomiar z przejechania trasy np. do Chorwacji i z powrotem, wraz z jazdą na miejscu. Powinieneś też ją wyzerować, wtedy dowiesz się ile kosztowały cię wczasy. jaki wynik spalania osiągnąłeś.

Oczywiście o tym wszystkim pisze wyraźnie Instrukcja Obsługi. warto ją nabyć choćby w plku PDF np. z chomika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja mówi o pamięci pojedynczej ( do 2 godz.po wyłączeniu zapłonu) i pamięci sumarycznej.

Tego się trzymajmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś kto nie czytał instrukcji i pewnie nie przeczyta, nie ma znaczenia jak nazwana jest dana funkcja.

Ważne aby wytłumaczyć mu zasadę działania tak, aby zrozumiał.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, instrukcję przeczytałem już dawno. Pytam w nawiązaniu do Waszego doświadczenia. Szufladkowanie zostaw sobie w domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szufladkuję Ciebie i nie mam zamiaru,

Po prostu piszę z doświadczenia, odpowiadając na sugestię że nazywam nie poprawnie

daną funkcję.

Jest wiele osób na forum, które zamiast poczytać instrukcję wolą napisać posta.

A skoro zadajesz takie pytanie to nie dziw się, że można odnieść takie wrażenie...

Ja w większości przypadków staram się pomóc, bez większego komentarza do danej osoby.

Mimo wszytko spokojnego weekendu

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no luz, bez spiny. Samą instrukcję przeczytałem,ale szczerze to element wyjaśniający tam dla mnie nieprzejrzysty. Pójdę za Twoją radą i sprawdzę to.

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...