Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przyrząd uniwersalny


xork

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam pytanie:

Czy istnieje jakiś uniwersalny interfejs do diagnostyki,taki który nie ograniczałby się do pojazdów jednego producenta i jednocześnie oferował w miarę autentyczne wyniki?

(jeśli było pyt. to delete ,a ja gapa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odczytu/kasowania błędów używam małego draństwa opartego o ELM327: http://www.ebay.co.uk/itm/252336545430

Bez problemu czytałem nim błędy z Audi i Opolu przy pomocy aplikacji Torque na Androida. Raz tylko nie mógł odczytać mi błędów z Insigni (a były i to kilka) znajomego i musiałem sięgnąć po dedykowany interfejs. Ale nie drążyłem tematu dlaczego nic nie znajdował. Może to wina samego ECU samochodu bo żadna kontrolka o błędach się nie świeciła w aucie, a błędy wracaly po skanowaniu.

Poza tym pozwala na monitorowanie różnych parterowy jak temperatury, obroty, prędkość, doładowanie czy wykonywać pomiary przyspieszeń. Znaczy aplikacja Torque to potrafi ;)

via Nexus6@Tapatalk

Edytowane przez marcinwhite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELM327 nadaje się do zabawy anie do pracy

Tą pierdółką możesz co najwyżej sprawdzić błędy w silniku i je skasować albo podejrzeć niektóre parametry.

Do większość sterowników tym nie wejdziesz jak i nie zrobisz adaptacji, kodowania itp...

To bardzo ale to bardzo ograniczone urządzenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to o tym właśnie napisałem, że nadaje się do cxytania/kasowania błędów tylko ;) i dla mnie na szybko łatwiej go użyć niż targach laptopa i cały sprzęt ;)

via Nexus6@Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo ostatnio w rodzinie jest zapotrzebowanie na odczyty (jakaś zaraza awarii)i nie wszyscy Vagami jeżdzą.

Czy prawdą jest że do KIA z 2005 można by podłączyć sie HeXem tylko użyć emulatora HiScana, bo przeleciałem pobieżnie jakieś forum Kia i ktoś pisał że do wcześniejszych można użyć naszych KKL tylko piny pozamieniać,a późniejsze idą bez problemu...nie chce uwalić Hexa a tym bardziej Ecu więc pytam sprawdzone towarzystwo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...