Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7] USB, Tablet, światła, FIS


ivexxon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Stałem się szczęśliwym posiadaczem Audi A4 B7 06r. ale do pełnego szczęścia muszę wcisnąć swoje łapki i zmienić/ dorzucić kilka swoich rzeczy i potrzebuje trochę waszej pomocy, a mianowicie :
1. Obecnie zapalniczka w samochodzie jest mało potrzebna, a bardziej przydaje się to złącze USB do ładowania telefonów itp. chciałbym w tunelu wsadzić dwa porty jeden z wyprowadzeniem na końcu dla pasażerów drugi obok zapalniczki i pytanie czy jak podepnę wszytko pod zapalniczkę to dźwignie to? czy już bezpiecznik 25A wsadzać?
2. chce też wrzucić video rejestrator i myślę o wyprowadzeniu kabla z oświetlenia podsufitowego? zda to egzamin?
3. Mam ubogą wersje i na chwile obecna nie mam problemu z FIS i informacji o przepalonej żarówce, ale chce go odblokować, czy wtedy już mnie czym takim zakatuje?
4. Obecnie mam zamontowane najzwyklejsze radio a myślę nad kupieniem rozwalonego rns-e i wrzucenie w jego budę tabletu, bo raczej nie znajdę jakiej fajnej zaślepki pod tablet.. Teraz pytanie czy w aucie jest zamontowany jakiś wzmacniacz, bo będę musiał się do niego podpiąć przez RCA, czy trzeba dokupić coś?
5. Obecnie po przekręceniu kluczyka w pozycje ON (nawet ja auto nie jet odpalone) zapalają się światła mijania, (mam zwykłe lampy), chciałbym żeby się nie zapalały, zamiast tego chciałbym sobie podłączyć dolne halogeny aby się zapalały (to już wiem jak się podpiąć) Widziałem ze chłopacy wrzucają sobie Ledy ale to jak maja Xenony, a dla mnie to nie przejdzie bo słabiej świeca (ciężko kupić coś porządnego i taniego a OSRAM night break robi robotę), a poza tym z tego co wiem nie maja homologacji.

Edytowane przez ivexxon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Kiedyś w innym aucie zrobiłem taki zestaw na tablecie. Zrobiłem go na podstawie radia. Zamontowałem radio w kupiłem rozgałęziacz do wyjść zapalniczki uciąłem wtyczkę i połączyłem z masa w radiu i wyjściem remote. Wczepiłem w tym rozgałęźniku ładowarkę do tableta koniecznie przynajmniej 2A. Radio było schowane w schowku i połączone z radiem auxem. Na tablecie miałem wgrany program AUTO mate it gdzie mogłem ustawić żę po pojawieniu sie zasilania tablet sie uruchamiał a gdy tabletowi zabrane zostało zewnętrzne źródło prądu tablet usypiał się. Użytkowało się tego nawet spoko dźwięk był dość dobry. Jedyne co trzeba dość dobrze ulokować sobie radio aby można było pogłaśniać muzyke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod głoszenie nie będzie większym problemem bo można zrobić na swype palcem, lub się wlutować w klawisze tableta, patent ciekawy, aczkolwiek zależy jakiego radia użyłeś czy większego z cd czy jakiegoś małego, aczkolwiek myśle że jakiś mały wzmak będzie też dobrym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio to dobry pioneer deh 7900 ub. Tak wiem że mozna podgłosniać tabletem ale tablet nie ma takiej mocy i w rezultacie regulacja jest słaba, wiem co mówie bo urzytkowałem taki zestaw przez wiekszy okres czasu. Ja miałem dodatkowo rozdzielony panel od radia wiec panel miałem schowany w tunelu auta zamiast popielniczki a samo radio w schowku. W tym radiu jest o tyle dobrze ze wyjscia sa z tylu radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł, trochę więcej zabawy z tym z docinaniem, lutowaniem itp, aczkolwiek można bez problemu wrzucić kiere multi i nią sterować. jak nie znajdę jakiegoś ciekawego rozwiązania to może to zastosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Musi dźwignąć jeśli dźwignie taką ładowarkę: http://www.zadowolenie.pl/telefony-i-smartfony/nawigacje/akcesoria/ladowarki-samochodowe/blow-ladowarka-samochodowa-usbx2-4-2aPewnie mógłbyś nawet taką kupić, pociąć i wyprowadzić jej porty?

4. Pomysł ciekawy. Ja raczej myślałem udać się do firmy, która robi zabudowy audio i powinni być w stanie zrobić formę i wyrzeźbić z włókna. Sam ruszyłem z tematem zaczynając podpięcia Raspberry Pi do CAN'a radia by mieć sterowanie rzeczami z multifunkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł, trochę więcej zabawy z tym z docinaniem, lutowaniem itp, aczkolwiek można bez problemu wrzucić kiere multi i nią sterować. jak nie znajdę jakiegoś ciekawego rozwiązania to może to zasto

Skoro kiera multi to problem sterowania głośnością miałbyś rozwiązany. Polecam kupić dobre radio i moduł do sterowania z kierownicy. Jedyny problem to spasowanie tabletu chodź 7 calówek jest bardzo duzo. Reszta to pestka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tableta to już chyba znalazłem wszystkie odpowiedzi w tym filmiku https://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_3008694483&feature=iv&list=PLxe8oftZS9dQM61wvENd7he7olCdLWFPp&src_vid=_08x1pEs230&v=rvmzy1ScUgY :)
W sumie to by nawet mi odpowiadało, doszła mi nowa myśl aby do tego dorzucić sobie rozdzielacze przy zapalniczce w tuneli (muszę jeszcze jakiś schemat tego rozrysować) aby dało się przełączyć miedzy ładowarka, a pamięcią masową, dodatkowo wyjście AUX z radia(ale to opcjonalnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ramki gotowe są - dobry znak.

Ja chcę jednak się kompletnie pozbyć radia. Przemyślę to jeszcze raz jak zobaczę jak się zachowuje gdy obetnie mu się CAN'a. Może warto go po prostu zostawić z aux in i głośnością na maksa i niech sobie tam siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez radia to i ja myślę ze prawa bytu to nie ma przynajmniej dla mnie. Nexus 7 jest to dobry tablet do takich rzeczy bo jest mnóstwo modyfikacji specjalnie zrobionych pod auta. Troche to dziko wyglada bez przycisków na tej ramce. A nie lepiej coś takiego zamontować http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-nawigacja-dvd-radio-7-android5-i6174172033.html Wiem że to chińczyk ale lepiej napewno bedzie wygladał w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilekroć wiedziałem tego typu sprzęty to interfejs był odrażający albo dotyk niedodotykania albo lag na wszystko razy 500.

I ja osobiście robię to dla zabawy i obadania ile można zrobić ciekawych rządź mając pełny dostęp do CANa.

Typu ustawienie jasności żarówek w domu manetką od tempomatu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilekroć wiedziałem tego typu sprzęty to interfejs był odrażający albo dotyk niedodotykania albo lag na wszystko razy 500.

I ja osobiście robię to dla zabawy i obadania ile można zrobić ciekawych rządź mając pełny dostęp do CANa.

Typu ustawienie jasności żarówek w domu manetką od tempomatu ;)

z tym sie zgodze ze skoro chinski całkiem pewne że nie bedzie płynnie działać. z drugiej strony to Ty jednak niezły swir jestes oczywiscie pozytywny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programuję z zawodu, więc dla mnie najtrudniejszą częścią było wysunięcie radia i podpięcie kabelków. ;)

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/244804-b7-bkn-black-s-line-sedan-by-werbel/page-4#entry4854414

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chinola, niby tam nie używałbym jakiś super apek itp, ale chinol to chinol na pewno wzmak będzie słabej jakości a to mnie zabije. Jutro odbieram auto o lakiernika także w tyg dopiero rozkręcę kierownice i zobaczę czy da się jakoś wpiąć kabelkami w scroll(suwak jak kto chce) od głośności, bo w sumie na tym najbardziej mi zależy i wtedy ewentualnie bym się w niego wlutował klawiszami z tableta, jeśli przejdzie to tedy mam sporo miejsce za tabletem na wrzucenie wzmaka żeby to jakoś grało. Bo są bajery typu CarPc Joycon Exc czy ASWC-1 ale to kosztuje ok 400zł, a mi aż tak nie zależy na wszystkich funkcjach z kierownicy :) ewentualnie zawsze można potem to dorzucić :)

ktoś coś może powiedzieć na temat ptk 2. 3 i 5? :) najbardziej mi zależy na 5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lutowanie bezpośrednio do scrolla by wpiąć w boczne przyciski tableta bym nie wpadł. ;)

2. Oświetlenie sufitowe daje 12V, więc powinno być ok tylko co z auto start stop… chyba, że chcesz mieć na przycisk. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem czy tam ciągle jest 12V czy może odcinane po zamknięciu auta, jak nie to będę musiał się podpiąć pod stacyjkę lub pod włącznik świateł. Bo najlepszym miejscem na kamerkę jest chyba za lusterkiem ewentualnie u góry po stronie pasażera.

Trzeba zacząć kompletować sprzęt i brać się do roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No będzie napięcie chyba wtedy co żarówka ma się świecić, więc wątpie by zrobiło robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...