Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wyje wspomaganie przy skręcaniu.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Po paru dniach od zakupu zauważyłem że w Audi A4 b5 1.9 TDI 90 KM. Z1, podczas skręcaniu kierownicą (oczywiście nie do samego końca) wyje wspomaganie. Im więcej gazu tym głośniej wyje, a na wolnych obrotach jest cisza i spokój. Płyn w zbiorniczku jest, nic, nie ubywa, nie bulgota nic nie ma żadnego wycieku.

Czy to oznacza kres pompy wspomagania.

Pozdrawiam

Opublikowano

Nie, może być problem z: starym płynem - wymiana jest tania i robisz sam, lub luźnym paskiem - naprawa prawie za bezcen - dociągnięcie śrubami :). Chyba że już przekładnia na prawdę jest zajechana.

Opublikowano
lub luźnym paskiem - naprawa prawie za bezcen - dociągnięcie śrubami

rozwiń to kolego co i jak sie to robi bo sam jestem ciekaw w tym silniku,,, :decayed:

Opublikowano

Wyje bo jest przytarta, swoje wyjeździła i jest do wymiany, żadne cudowanie z płynami nic nie da.

Opublikowano

U szwagra wyła w B6 1.9 avf i mechanik dociągnął pasek przekładni i teraz cisza.

Opublikowano

U szwagra wyła w B6 1.9 avf i mechanik dociągnął pasek przekładni i teraz cisza.

w tych silnikach pasek jest napinany napinaczem -automatycznie a nie za pomocą dociągania śrubami

Tak jak kol wyżej napisał pompa sie kończy

Opublikowano

To nieźle was mechanik robi w h... . A ile skasował za to naciągnięcie :grin:

A tak po za tym to wymiana płynu pomaga wycie się zmniejsza.

Edytowane przez wojtek13001

Opublikowano

To nieźle was mechanik robi w h... . A ile skasował za to naciągnięcie :grin:

A tak po za tym to wymiana płynu pomaga wycie się zmniejsza.

Mnie ? ja byłem u mechanika?

Opublikowano

Sprawdź kolor płynu, jak brązowy czy bursztynowy, to go wymień bo jest zużyty, ma być zielony. U mnie pomogło. Koszt to ok. 80zł, Litr płynu w aso kosztuje ok 40zł (potrzeba 2L). Wymiana jest opisana w dziale o układach kierowniczych.

Opublikowano

Jak mogę coś dopowiedzieć to też miałem bursztynowy płyn i zmiana nic nie dała bo pompa przemieliła go na taki sam kolor, w układ wchodzi 0.9L płynu.

Edytowane przez --Rafcio--

Opublikowano

Sprawdź kolor płynu, jak brązowy czy bursztynowy, to go wymień bo jest zużyty, ma być zielony. U mnie pomogło. Koszt to ok. 80zł, Litr płynu w aso kosztuje ok 40zł (potrzeba 2L). Wymiana jest opisana w dziale o układach kierowniczych.

Dokładnie, ja miałem to samo i pomogła wymiana płynu. Oczywiście jak pompa będzie już zużyta to nic nie pomoże ale jak będzie mało płynu i w fatalnej kondycji to słychać też ją będzie. 1L płukanka 1L niecały wchodzi do pełna. Wymiana łatwa, 2 osoby potrzeba i butelka 2L + zatyczka króćca.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.