Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak TMC w RNS-e


Klawisz-84

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Mam problem z moją nawi, otóż gdy wracałem z Niemiec miałem ustawioną pozycję docelową i wszystko grało jak trzeba. W momencie gdy dojechałem do Poznania by zatankować i chwilę odpocząć utraciłem sygnał TMC w nawigacji.

Czytałem kilka artykułów na ten temat ale u mnie wykluczam awarię gdyż wszystko było dobrze do momentu zmiany pasma radiowego na PL.

Ściągnąłem dziś instrukcję do navi próbowałem ręcznie dodać np.RMF FM lub Radio Zet by TCM dostawało informację z tych pasm ale za nic w życiu nie pojawiały się dodatkowe opcję przy wyborze "Źródła sygnału" ciągle mam tylko opcję "Auto" a powinna być jeszcze dodanie ręczne stacji np. rmf fm czy radia zet.

Miał ktoś taki problem?

Próbowałem według instrukcji i tego schematu ze strony TMC

Nawigacja pracuje ale brak TMC jest irytujące :/ mapy mam Europa 2013 więc Polskę też ogarnia :P

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/jZ58~RGNyDa9GlnkgmpaX~9pNeoWmN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej w tym miejscu miałeś sygnał TMC ?

W Polsce z tego co wiem tylko w kilku miejscach można złapać sygnał TMC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał tmc miałem aż do Poznania póki auto było włączone. W momencie gdy tankowałem i wyłączyłem stacyjkę znikła transmisja TMC (jest przekreślona) według instrukcji nawi powinno złapać sygnał lecz w Polsce trzeba czasem samemu dodawać pasmo radiowe.

Mam nawi z Niemiec z mapami z 2013 Europa jak byłem u nich to wszystko pięknie działało ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem Polska nie nadaje TMC, więc jak radio przeskoczylo na Polska stacje to straciłeś sygnał. IMO zbieg okoliczności z tankowaniem i gaszeniem auta ;)

via Nexus6@Tapatalk

Edytowane przez marcinwhite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tmc jest u nas :-) masz to w każdej nawigacji GPS ;-)

http://www.vitay.pl/AutoSwiat/Artykul,Podrozowanie-z-TMC-po-Polsce,6957,1.html

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz jakis czas navi w aucie i tylko raz przez chwile mialem TMC a tak to jest nieaktrywne . Samo sie aktywowalo bez mojej ingerencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tmc jest u nas :-) masz to w każdej nawigacji GPS ;-)

http://www.vitay.pl/AutoSwiat/Artykul,Podrozowanie-z-TMC-po-Polsce,6957,1.html

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

O to jestem trochę za murzynami i w tym temacie :) 2 lata temu majac Signum z navi, które i tak mi słabe mapy i używałem ich bardzo żadko, nawet nie przyszło mi do głowy sprawdzać, że TMC działa u nas ;)

via Nexus6@Tapatalk

Edytowane przez marcinwhite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę ale w Polsce praktycznie nie ma TMC jest może w dwóch czy trzech miejscach osobiście tylko raz mi odebrało sygnał w okolicy Katowic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi odbieralo w okolicach Mińska mazowieckiego

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tmc ogarnięty :-) działa tylko w wybranych okolicach :-S

Ale mam pytanie o rns-e i FIS.

Dzisiaj użyłem cd z spolszczeniem navi. Pięknie poszło ale FIS-a dalej mam po Niemiecku czy ktoś ma płytę czy jakieś info jak przetłumaczyć jeszcze to :-)

Czytałem na forum ale tam było o nawi w Fisie a nie wiem czy mogę użyć tego samego sposobu :-)

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na FISie można przestawić język za pomocą przycisku Menu w konsoli obok ręcznego jak ktoś ma oczywiście i VCDSem ale nie na polski. Z tego co wiem niema spolszczeń prawidłowo działających ale mogę się mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na FISie można przestawić język za pomocą przycisku Menu w konsoli obok ręcznego jak ktoś ma oczywiście i VCDSem ale nie na polski. Z tego co wiem niema spolszczeń prawidłowo działających ale mogę się W B6

W B6 VCDS-em albo przyciskiem w tunelu jeżeli jest. W b7 można to zrobić przycikami na manetce wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...