Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Etc i biały dym !


Gorka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jechałem dzis na trasie 120 km/h i w momencie wyświetliła mi sie migająca pomarańczowa kontrolka silnika Oraz ETC, zaczęło trząść autem wiec zjechałem w lusterku zauważyłem masę białego dymu z rury. Od razu wyłączyłem samochód. Po 10 min próbowałem odpalić ale kręcił i nic... To samo powtórzyłem za godzine jak był juz zimny... Więcej próbować nie chciałem.

Czy ktos wie o co chodzi bo wróciłem na lawecie :/

Dziękuje i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie, mianowicie wie coś na pewno soft taki jak VCDS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolego wymyśliłeś, auto już stoi u mojego najlepszego mechanika ale wraca za 5 dni z urlopu wiec za ten czas chciałem sie zorientować. Wiem ze tu niektórzy ludzie potrafią ocenić usterkę bez komputera :-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsi "specjaliści" naprawiają auta grupy VAG bez diagnostyki komputerowej - wymieniając części na ślepo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ze chciała sie tylko zorientować :) czy ktoś ma jakiś pomysł , dobrze wiem ze wszyscy pierwsze co to komp podpinają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi podczas jazdy wypięła się rurka z odmy, ta która idzie do kolektora dolotowego (mechanik obrócił zabezpieczenie nie w tą stronę co trzeba :facepalm:) i również silnik nierówno pracował, trzęsło samochodem, wystarczyło wpiąć i było już ok ale w sterowniku zapisało się chyba aż 7 błędów, między innymi wypadanie zapłonów itd. A tak w ogóle zaglądałeś pod maskę, sciągałeś osłonę z silnika by spojrzeć czy wszystko jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być wiele rzeczy kolego, ja tak miałem przy wypalonych zaworach wydechowych w głowicy. Mogą być to również cewki zapłonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem strasznie dużo oleju mi zabrało... Możliwe ze to turbo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem strasznie dużo oleju mi zabrało... Możliwe ze to turbo ??

Witam jechałem dzis na trasie 120 km/h i w momencie wyświetliła mi sie migająca pomarańczowa kontrolka silnika Oraz ETC, zaczęło trząść autem wiec zjechałem w lusterku zauważyłem masę białego dymu z rury. Od razu wyłączyłem samochód. Po 10 min próbowałem odpalić ale kręcił i nic... To samo powtórzyłem za godzine jak był juz zimny... Więcej próbować nie chciałem.

Czy ktos wie o co chodzi bo wróciłem na lawecie :/

Dziękuje i pozdrawiam!

Miałem dokładnie ten sam objaw. Walnął 1 wtryskiwacz i zaczął lać benzynę zamiast wtryskiwać. Benzyna się dostała do oleju więc jego poziom u mnie się poniósł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykrywa że jest problem z trzecim cylindrem. Zamienilismy miejscami cewki,swiece,wtryski i ciagle jest bląd z trzecim cylindrem.

Można wyczyc benzyne w oleju. macie jakies ciekawe pomysły ?


wykrywa że jest problem z trzecim cylindrem. Zamienilismy miejscami cewki,swiece,wtryski i ciagle jest bląd z trzecim cylindrem.

Można wyczyc benzyne w oleju. macie jakies ciekawe pomysły ?

*wyczuć


Sprawdziliśmy ciśnienie na wszystkich cilindrach i jest perfekt... Od 10.2 do 10.9 ciśnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik walu korbowego taki cyrk mi powodowal .ale nie dymil

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było dokładnie to samo, błąd wypadania zapłonu na 3 cylindrze. Sprawdzaliśmy wszystko, świece, cewki, wtryskiwacze. Dopiero po sprawdzeniu kompresji w cylindrach wyszło co jest nie tak. Ciśnienie było w granicach 10 barów. A te silniki powinny mieć po 12 na każdym cylindrze. Miałem wypalony zawór wydechowy w głowicy. Efekt tej usterki jest taki, że pali się check. Jak silnik pochodzi jakiś czas na jałowym to zapala się dodatkowo epc i komputer się przełącza w tryb awaryjny. Nie da się wtedy jechać, trzeba zgasić i odpalić od nowa. Oczywiście silnik się trzęsie, jak by coś go opętało i pyrcha z rury wydechowej. Pamiętam, że jeszcze mi śmierdziało benzyną w samochodzie od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...