Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuknięcie przy hamowaniu


pionti2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od niedawna borykam się z denerwującym problemem.

Przy hamowaniu (nawet delikatnym naciśnięciu hamulca) słyszę pojedyncze stuknięcie. Odgłos prawdopodobnie pochodzi z przodu.

Zjawisko jest sporadyczne, niezależne od prędkości. Najlepiej słyszalne przy małej prędkości np. delikatnie się rozpędzam, puszczam na luz a potem delikatnie hamulec, wtedy słychać takie metaliczne PSTRYK (jak by coś przeskoczyło, albo coś do czegoś dobiło).

Jeśli ktoś spotkał się z podobnym zjawiskiem to proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/201052-stuki-przy-ruszaniu-i-hamowaniu-pomocy/page-5#entry4860356

Witaj w klubie stuknietych.... Ja u siebie od prawie roku z tym walczę -prawdopodobnie winne są temu tuleje sanek

Ja u siebie zaobserwowałem że gdy występuje ten stuk i trzymam rękę na kratce głośnika to czuję na dłoni aż przeskok -już się zastanawiam czy to nie dolny zawias drzwi bo mam luz na nim....

Ale co by miały drzwi do hamowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jazma czy wszystko trzyma

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem okresowe badania techniczne i okazało się, że 2 przednie, prawe górne wahacze mają wybite sworznie :facepalm:

Cały komplet wahaczy produkcji Kraft zmieniałem w styczniu tego roku :facepalm::facepalm:

Zrobiłem od tego czasu może 8 tyś :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Plus w tym taki, że mam gwarancje. Dziś byłem w serwisie i bez gadania wymienili trefne wahacze na nowe z nową gwarancją.

Jak dotąd, po wymianie nie zaobserwowałem stuku przy hamowaniu. Trochę to dziwne, bo wahacze to ostatnia rzecz którą bym obstawiał, tym bardziej, że ten PSTRYK był tylko przy hamowaniu.

Jak zrobię trochę więcej kilometrów to potwierdzę czy górne wahacze były przyczyną problemu.


Stuknięcie nadal jest.

Tak jakby trochę rzadziej niż wcześniej (albo mi się zdaje), ale niestety nadal jest.

Wydaje mi się, że trzeba poszukać w jarzmach / zaciskach

Edytowane przez pionti2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo i tez poszły dwa górne prawe wahacze teraz siedzą nowe ori z ASO też jest mniejsze o wiele mniejsze ale jest

Nie wydaje mi się że to heble bo miałem robione przez Deva teraz będę wymieniał na jeszcze większe więc zobaczymy możliwe że to w sankach silentbloki są wybite i mają za duże luzy przynajmniej ja będę szukał w tym kierunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę skupiłem się na sankach będę wymieniał w nich gumy bo są ewidentnie za duże luzy.

Stukniecie też jest od wewnętrznego przegubu który ze 2 lata temu wymieniałem bo było podobne stuknięcie po wymianie prawie to stukniecie ustało.

niestety przegub chińszczyzna i znowu ma luzy i stuka więc to tez pójdzie do wymiany i zobaczymy czy puknięcie się zmniejszy a może w końcu ustanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie, tylko u mnie stukaja sanki przy ruszaniu, hamowaniu, a szczegolnie przy cofaniu na skreconych kolach. Wyglada to tak

i nie wiem co z tym zrobic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz wewnetrzny klocek ;) mialem podobny problem... okazalo sie, ze klocek mial luz i w chwili hamowania przesuwal sie i walił o jarzmo. Wymiana klockow przyniosla oczekiwana poprawe

Wysłane z mojego SPH-L720 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo stukania własnie mam podobne stukniecie przy naciśnieciu hamulca odgłos dochodzi z tyłu, otóż mam auto od ponad miesiąca i czasami jest słyszalne te "puk"a czasami nie. poprzedni właściciel wspominał że wymienial klocki na obu osiach może włąsnie coś nie halo z tymi klockami tak jak pisał samuraj995 muszę sprawdzić te jarzma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...