Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 b5 1.8 Adr brak iskry na 4 cylindrach


Danielczerwonarakieta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak w temacie, auto podczas jazdy zgasło i już nie pali, rozrusznik kręci ale jest brak iskry na wszystkich 4 świecach, wymieniłem cały moduł zapłonowy na nówkę sztukę i dalej brak iskry na świecach, znajomy podłączał tester i nie może połączyć się ze sterownikiem silnika tak jakby wcale go nie czytał, ktoś spotkał się z podobnym problemem? teraz moje podejrzenia padają na uszkodzony sterownik komputera, co wy o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A laczy sie cokolwiek w aucie?licznik (kontrolki) dzialaja? Moze to kwestia "naszej ukochanej" kostki w stacyjce lub immo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łączy się z abs, immo i resztą sterowników, jedynie ze sterownikiem silnika nie może się połączyć.

Przekaźnik pompy paliwa miałby coś wspólnego z brakiem iskry na wszystkich świecach? prąd do kostki modułu zapłonu dochodzi także kable są wporzadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzrokowo? na wszelki wypadek podmień na nowe. miałem taki przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik tak - on ma 3 styki - jeden prąd na pompę , dwa styki to zasilanie ecu , czujników itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekaźnik sprawdzony, po podłączeniu pod zasilanie styka się bez problemu, dziś powinien dotrzeć sterownik silnika i może się sytuacja wyjaśni


moje przypuszczenia o uszkodzonym sterowniku silnika się potwierdziły, dużo informacji było zawartych na forum. także jest u kogoś występują objawy, typu silnik zgaśnie podczas jazdy, nie ma iskry na wszystkich świecach, a komputer diagnostyczny nie może się połączyć ze sterownikiem silnika to na 99% macie uszkodzony sterownik silnika, szkoda mi tylko 550 zl na cały nowy moduł zapłonowy... ale cóż nauka kosztuje a moduł nowy jednak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...