Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Autoalarm nie działa


MortPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Od jakiegoś czasu walczę z tematem Autoalarmu. Przy i po zakupie swojej A4 nawet nie wiedziałem, że takowy mam. Zainspirowały mnie te przyciski w drzwiach. Wiem już do czego służą: "System kontroli wnętrza" i "System zabezpieczenia przy holowaniu". Tak odkryłem, że mam autoalarm, który nie działa...

Przechodząc do sedna: przyciski w drzwiach działają - po przyciśnięciu się zapala dioda, po zamknięciu z pilota mruga diodka na drzwiach przy szybie, ale sam alarm nigdy się nie włącza.

Z tematem alarmu walczył już Karol z Elektrocar, ale nie udało się nic zrobić. Podobno w komputerze z autoalarmem wszystko jest OK. Przy próbie aktywowania z komputera nic się nie dzieje.

Kod Autoalarmu jaki mi znalazło po VIN: 7AL "System alarmowy przeciwwłamaniowy z kontrolą części pasażerskiej, alarmem backup i zabezpieczeniem przed odholowaniem \ EDW"

Próbowałem zamykać, otwierać kluczykiem itp. tak jak radzili niektórzy w innych tematach, ale nic to nie daje. Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak naciśniesz te przyciski to dezaktywujesz dany typ alarmu .Żeby alarm działał musisz je zostawić żeby nie świeciły .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem do czego służą te przyciski. Sęk w tym, że autoalarm nie działa nawet po dezaktywowaniu przycisków w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś wejść do środka i się poruszać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, próbowałem już wszelkie podstawowe rzeczy - wchodzenie do środka i ruszanie się, trzęsienie samochodem, zostawianie otwartych drzwi czy szyb, majstrowanie przy zamku/klamkach itp.

Coś jest nie tak skoro przy aktywowaniu serwisowym alarmu, przez komputer nic się nie działo, a powinna zawyć syrena (tak mi powiedziano). Pytanie z czym jest problem? Nie jest to kwestia samej syreny, bo chyba powinny mrugać awaryjne po aktywowaniu się alarmu?

UPDATE:

Udało mi się aktywować po raz pierwszy autoalarm - nieumyślnie. Po kolejnych testach, alarm działa tylko w jednym przypadku:

-Uchylenie szyb z pilota, pozostawienie. Po krótkim czasie auto się samo zamyka. Jak zawieje wiatr czy machnie się ręką to alarm się uruchamia.

-Gdy uchylam szyby pilotem, następnie zamykam auto pilotem, alarm się nie uruchamia.

Jakieś pomysły?

Jak działa czujnik przechyłu auta? Czy wystarczy lekko poruszać samochodem i teoretycznie alarm się uruchomi?

Edytowane przez MortPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey :hi: ..... w Instrukcji masz cały opis, nawet na FORUM jest

Hej,

Właśnie się zastanawiam, czy dysponuje ktoś może jakąś instrukcją samego autoalarmu (PL/ANG) o ile w ogóle takowa istnieje. Jeżeli chodzi o instrukcję A4 B8 czy MMI to znam i posiadam :)

W instrukcji auta dość enigmatycznie i prosto opisano, że czujnik przechyłu działa na zmiany pochylenia auta np. transportowanie samochodu. Chyba, że coś przeoczyłem.

Nie jestem więc pewien czy "gibanie" autem powinno wyzwolić alarm, czy jest to bezsensowny test...

UPDATE:

Po kolejnych wielokrotnych testach przy "wykorzystaniu" kilku osób okazuje się, że alarm działa (jako tako). Działa jednak jedynie na machanie wewnątrz auta.

Czy alarm nie powinien również działać przy uderzeniu w szybę, bądź przy bujaniu samochodem (w tych wypadkach u mnie nie działa)?

Rozumiem również, że ten cały czujnik przechyłu działa jedynie na znaczne przechylenie auta?

Byłbym niezmiernie wdzięczny gdyby wypowiedział się ktoś ze sprawnym alarmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...