Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Awaria nawiewu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć czołem. Niestety dzisiaj nawiew w moim samochodzie odmówił posłuszeństwa. Jakiś czas temu też nie zaskoczył, ale pospamowałem przyciski klimatronika i zaskoczył. Niestety teraz to nie pomaga. Dodam, że o jakiegoś czasu wyświetlacz potrafił robić dyskotekę, ale nawiew z klimą czy bez działał raczej bez zarzutów.

Próbowałem z czytać błędy vagiem i też nie obyło się bez cyrków. generalnie jakieś tam błędy mam, ale złapałem je auto-scan'em, a w samą klimę nie dało się wejść - albo brak czegokolwiek, że nie kompatybilna czy coś, albo zbyt dużo błędów przy samym łączeniu się z modułem i wykrzaczało program.

Address 08 -------------------------------------------------------
Controller: 8D0 820 043 H
Component: A4-KLIMAVOLLAUTOMAT_D65
Coding: 00043
Shop #: WSC 06325
3 Faults Found:
00779 - Outside Air Temp Sensor (G17)
30-00 - Open or Short to B+
01542 - Yaw Rate Sensor (G202)
17-00 - Control Difference
01272 - Positioning Motor for Central Flap (V70)
41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent

Wróżbitą maciejem to ja może nie jestem, ale obstawiam, że padło coś odpowiedzialnego za dmuchanie związane z ostatnim błędem - stąd moja prośba o potwierdzenie bądź obalenie tej tezy i radę jak się do tego zabrać, bo w piątek ruszam w trasę i bez nawiewu czarno to widzę ;/

Opublikowano

Co do problemu połączenia vagiem z klimatyzacją: musisz w ustawieniach interfejsu w menedżerze urządzeń zmienić LATENCY na niższą wartość, np. 7 - powinno pomóc.

Żaden z tych błędów nie jest powiązany z dmuchawą. 01272 oznacza zablokowany lub uszkodzony silniczek od zamykania/otwierania obiegu wewnętrznego, nawet z tym błędem nawiew powinien działać.

Ja spróbowałbym podpiąć inny panel klimatronika.

Opublikowano

Hejka. Ja niedawno też miałem przygodę z nadmuchem a przyczyną był wytarty komutator na silniku dmuchawy. Wymieniłem cały nadmuch na drugi i mało przedniej szyby nie wyrwie :wink:

Proponuję sprawdzić silnik (komutator i szczotki) a później szukać głębiej

Opublikowano

Możliwe że czyszczenie silniczka i potencjometru wystarczy.

Opublikowano

Możliwe że czyszczenie silniczka i potencjometru wystarczy.

Ale ktory silniczek i potencjometr miałby czyścić?

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Generalnie wymieniłem silnik do dmuchawy bo jedna szczotka się całkiem posypała i jak zatrzymał się w niewłaściwej pozycji to nie ruszał. Niestety przekonałem sie o tym dopiero po wyczyszczeniu i złożeniu :P Nie miałem czasu na zabawę ze szczotkami więc zakupiłem zamiennik na allegro za około 150 złoty i hula aż miło.

EDIT:

Tak miło, że aż wydmuc**je mi wygłuszenie ze środka układu :>

Edytowane przez HatefulEvil

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.