Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ciekące paliwo


jacyk12345

Rekomendowane odpowiedzi

WItam. Panowie potrzebuje pomocy a mianowicie przy ostatnim tankowaniu zauważyłem że przy odkręcaniu korka paliwa słychać było syczenie powietrza a dziś przy wsiadaniu do auta czuć było silną woń benzyny w środku i w garażu a teraz zauważyłem że w okolicy filtra paliwa jest mokro od benzyny. Domyślam się że pewnie filtr jest do wymiany ale on ma może z 5k km i z 2 miesiące także jest prawie nowy marki Knecht. niedawno też wymieniłem paompę paliwa na SKV. Dziwi mnie to podciśnienie w zbiorniku paliwa czy ktoś może miał podobny problem? aha dodam że jeżdze na LPG jednak staram sie aby benzyny nie było mniej jak pół zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz wszystkie przewody do filtra, jak ma tak mało najechane to nie ma sensu wymieniać, co do podciśnienia to sprawdz zawór n80 tzw węglowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawór weglowy sprawdzony przed sekundą. po podłączeniu 12 v klika także chyba działą prawidłowo. Jednak wydaje mi się że to jednak wina filtra.


Może ktoś miał podobny przypadek i coś podpowie
??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto Ci co pomoże, musisz zerknąć pod spód i zobaczyć skąd się leje, wg mnie jest nieszczlnie pomiedzy przewodem/przewodami a filtrem paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto Ci co pomoże, musisz zerknąć pod spód i zobaczyć skąd się leje, wg mnie jest nieszczlnie pomiedzy przewodem/przewodami a filtrem paliwa.

no tak to wiem ale skąd to ciśnienie w zbiorniku??

po zdjęciu osłony, filtr paliwa okazał się suchy a ślad wycieku prowadził pod sąsiednią osłonę po odchyleniu jej widać tam dwa metalowe przewody idące do filtra a obok nich kończący się plastikowy i to właśnie z niego ciekło paliwo. Panowie jak domowym sposobem sprawdzić ten system par paliwa?? bo zaworek n80 sprawdzony i klika jak trzeba.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/341176ada2af750f

tak to wygląda

i teraz kolejna rzecz czy ten zawór N80 powinien sie otworzyć czyli kliknąc raz? bo u mnie zawór klika cały czas z czestotliwością 2 na sekundę albo czesciej czyli otwiera sie i zamyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien klikać nonstop, nie zawsze na zimnym silniku

Edytowane przez --Rafcio--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założ stary filtr na próbe bo to w nim może być problem, http://a4-klub.pl/index.php?/topic/252934-cieknie-paliwo/?hl=%2Bcieknie+%2Bpaliwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...