Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Przelany olej, problem ze spalaniem oleju -naprawione:)


vianco

Rekomendowane odpowiedzi

my tylko ostrzegamy, jesli to turbina, i wysraja sie uszczelniacze zupelnie, to przerzuci olej dolotem do cylindrow, wtedy olej staje sie paliwem, a silnik sie zatrzyma gdy sie olej zuzyje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby wszystko bylo dobrze abym przejechał cale miasto do mechanika a potem to juz tylko repair co trzeba[br]Dopisany: 09 Grudzień 2008, 20:18_________________________________________________dzisiaj niestety auta nie oddam do mechanika bo nie zdazyl z terminami i musze czekac do jutra i mam pytano jeszcze jedno czy jest jakis sposob aby samemu sprawdzic czy z turbo jest wszystko wporzadku czy nie jest uszkodzona bo naczytalem sie na furum troche i wszedzie gdzie byly wycieki i dymienie to albo uszczelka gł. albo turbo? i nie chodzi mi o prosta droge bo mam walniety termostat i nie chce go cisnac tylko tak w domowych warunkach bo chce go narazie jak najmniej to mozliwe eksploatowac tzn wrecz w ogole:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nie martw się na zapas, jak dobrze Ci turbo pracuje to raczej nic mu nie jest. Takie dymienie i mnie spotkało...W tym roku na wakacjach za granicą, kopcił okropnie i oleju ubywało. W serwisie audi panowie wymienili odmę i po sprawie. Ja też po tym czego naczytałem się na forum myślałem że turbo mi padło. Stawiam jednak na zapchaną odmę (pewnie masz tak jak ja rok produkcji odmy=rok produkcji auta). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem u mechanika i turbo sprawne jest a najprawdopodobniej uszczelka poszła od gł bo jest cala mokra na gorze po prawej stronie ale jutro bede wiedzial dokladnie bo rozbierze auto ale 99 % uszcz . odme tez wymienie bo mech wspominal ze powinienem bo jest zapchana tez ale to nie przez nia ale beda z nia klopoty wiec lepiej odrazu ja załatwic. [br]Dopisany: 11 Grudzień 2008, 14:57_________________________________________________Auto naprawione okazało sie ze ani uszczelka ani turbina tylko odma zawalona byla -odma wymieniona olej uzupelniony koszt naprawy 430zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

czy 2 milimetry powyżej max na bagnecie to już za dużo oleju i powód do zmartwień?

przejechałem już 1500 km od przeglądu, na którym mi zalano za dużo oleju i w sumie nic nie zauwazyłem

w weekend sprawdzałem kontrolnie olej no i widzę, że jest te 2-3 mm powyżej max.

czy mam jechać urwać mu głowę i kazać odsysać czy się nie przejmować?

będę wdzięczny za info.

pozdrawiam,

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...