Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Check Engine, Interfejs Diagnostyczny


Repik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie !
Oddałem auto do mechanika na wymianę simmeringu na wałku rozrządu, dodatkowo wymienił mi filtr paliwa (miał to zrobić wcześniej, ale zapomniał dlatego teraz był wymieniany). Po odebraniu auta wycieku oleju już nie ma co bardzo mnie ucieszyło, natomiast świeci się cały czas "check engine". Z autem kompletnie nic się nie dzieję, jeździ i zbiera się ładnie w całym zakresie obrotów na każdym biegu, ale mimo wszystko w oczy razi kontrolka. Czy robione naprawy mogły mieć na to wpływ czy to raczej zbieg okoliczności ?

Komputera póki co nie podłączałem bo nie miałem okazji podjechać do kogoś kto posiada taki sprzęt.

Kolejne pytanie dotyczy interfejsu diagnostycznego, mianowicie poszukuję interfejsu do Audi A4 z roku 2006, interesuję mnie głównie możliwość odczytu parametrów oraz błędów. Próbowałem znaleźć coś konkretnego, ale przeważnie większość dotyczy samochodów do 2004r.

Pozdrawiam Patryk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik i zegary ogarniesz kablem kkl np od viakena ale reszta po can i trzeba vcds.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś podać jakieś konkretne linki do wyżej wymienionych urządzeń, byłbym bardzo wdzięczny. Głównie interesuje mnie możliwość odczytu/kasowania błędów. Jeżeli udało by się też parametry podejrzeć to fajnie by było.

Edytowane przez Repik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do silnika wystarczy Ci zwykly kkl za 20 pare zl od viakena.

Wysłane z mojego HT6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ja nie umiem szukać, albo za mało wiem, ale nie mogę znaleźć nic dla audi z 2006r, to co znalazłem jest dla lat 1998-2004

http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=5&prodid=103

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klon

http://olx.pl/i2/oferty/q-vcds-vag/

A tu od Viakena

http://viaken.pl/pl/interfejs-vcds-1065-pl-1990r-do-2016r.html

Edytowane przez car_diag_cork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma od viakena nic tańszego ? Nie potrzebuję, aż tak profesjonalnego urządzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie urządzenia, które podesłałeś jest:

Zastosowanie:

Interfejs obsługuje wszystkie modele gupy VAG w latach 1992-2004.

Moje Audi jest z 2006r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem

pisałem wcześniej ze silnik i zegary są po lini k i tym kablem te sterowniki zrobisz. wiem bo mam tez 2006 i działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Super dzięki wielkie za pomoc, dziś zamawiam. Mam jeszcze aby jedno pytanko, co do oprogramowania, czy trzeba kupić czy można ściągnąć jakieś z internetu ?

Edytowane przez Repik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oni dają tylko sterowniki. soft musisz poszukać. tu na forum przewijała się pełna wersja vcds lite. poszukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...